آخرین اخبار
بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

برای یک محیط کار، محله‌ی قابل اعتماد و شناس، دسترسی ساده، نزدیکی به بانک‌ها و ادارات و همچنین دارا بودن زیرساخت مناسب خطوط تلفن همراه و اینترنت؛ بسیار تعیین کننده است که تمام این موارد در استاندارد بسیار بالایی در منطقه جردن وجود دارند.

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

ایجاد تغییر و تحول در محیط خانه بعد از مدتی، یکی از راه‌هایی است که می‌توان نشاط را به خانه برگرداند و چه فرصتی بهتر از سال نو! در متراژ قصد داریم شما را با کم‌هزینه‌ترین راه‌های تغییر دکوراسیون در خانه‌، آشنا کنیم.

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

تنظیم مقرارت ساخت‌وساز سخت‌گیرانه از یک سو و بالارفتن قیمت زمین و قیمت خانه در کنار دشواری و نگرانی‌های فروش آپارتمان از سوی دیگر، کار را سخت‌تر کرده است. در چنین شرایطی رفاه بیشتر و تنوع طلبی، در اجاره‌نشینی معنای تازه‌ای پیدا می‌کند.

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

انتظارات مردم از مشاوران املاک تغییر کرده است. نیاز اصلی مردم آگاهی است و کسی را به عنوان مشاور و امین خود انتخاب خواهند کرد که بتواند به آن ها آگاهی بدهد. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید وارد دنیای املاک شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

بعد از این که قرارداد شما ثبت و برای آن کد رهگیری صادر شد، می توانید با استعلام کد رهگیری، از صحت قرارداد خود مطمئن شوید. شما با در دست داشتن کد رهگیری قرارداد و کد ملی‌تان، به دو روش می توانید استعلام کد رهگیری خود را دریافت کنید.

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

این روزها با توجه به روند افزایش جمعیت و شرایط سخت اقتصادی، اکثر مردم به استقبال خرید یا رهن و اجاره آپارتمان های کوچکتر رفته اند. یکی از دغدغه های افرادی

انواع اسناد ملکی

انواع اسناد ملکی

همان طور که می دانید، اسناد ملکی انواع مختلفی دارند که در این مقاله سعی داریم هر کدام از آن را معرفی کرده و به چند سوال مهم که در رابطه با هر کدام از آن ها ممکن است پیش آید پاسخ بدهیم.

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

خرید خانه همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و زوج های جوان به شمار می رود. به همین دلیل آگاهی از نکات و معیارهایی که برای خرید خانه حائز اهمیت هستند

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

تاریخ : 1397/12/10
بازدیدها : 210
برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

خرید خانه همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و زوج های جوان به شمار می رود. به همین دلیل آگاهی از نکات و معیارهایی که برای خرید خانه حائز اهمیت هستند، برای یک انتخاب صحیح با هزینه مقرون به صرفه بسیار مهم می باشد.
در حال حاضر در بازار مسکن شاهد کلاه برداری های افراد سودجو هستیم، افرادی که با تبلیغات وسوسه انگیز پول متقاضیان خرید را دریافت می کنند اما آپارتمان مورد نظر را تحویل نمی دهند. به همین دلیل آگاهی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید آپارتمان به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم درستی اتخاذ کنید و از هرگونه کلاه برداری و سوء استفاده سوداگران این بخش مصون بمانید.

به سن آپارتمان توجه کنید :

برای خرید خانه همواره باید به سال ساخت آن توجه کنید. در صورت خرید خانه های قدیمی و به اصطلاح کلنگی، مخارج و هزینه هایی به شما تحمیل می شود که در میان مدت باعث پشیمانی و نگرانی شما خواهد شد. به همین دلیل به خریداران توصیه می شود آپارتمان هایی با قدمت بالای 15 سال را خریداری نکنند زیرا هزینه تعمیرات زیادی در آینده خواهد داشت. در صورتی که علاقه و دلبستگی به خرید املاک قدیمی دارید می بایست هزینه نوسازی و بهسازی برخی از قسمت های خانه را در بودجه خود پیش بینی کرده و قبل از سکونت در آن خانه، تعمیرات لازم را انجام دهید.

به موقعیت و منطقه ملک توجه کنید :

منطقه و موقعیت جغرافیایی ملک نقش مهمی در قیمت گذاری دارد. سعی کنید در مناطقی خانه بخرید که پتانسیل رشد بیشتری داشته باشد و علاوه بر در نظر گرفتن بودجه خود باید برآوردی از آینده محله ای که در آن خانه می خرید نیز داشته باشید. از مواردی که باید در هنگام بررسی موقعیت ملک در نظر بگیرید، امکاناتی نظیر مراکز خرید، مراکز درمانی، سیستم های حمل و نقل عمومی و ترافیک می باشد.
برای شناسایی و انتخاب بهترین مکان برای خرید آپارتمان شما می توانید از مشاورین املاک معتبر و کارشناسان مسکن کمک بگیرید تا راهنمای لازم برای یک انتخاب صحیح را به شما ارائه دهند.
 

در زمان های مناسب برای خرید خانه اقدام کنید :

با توجه به نوسان شدید قیمت خرید و فروش مسکن و تاثیرپذیری این بازار از بازارهای موازی نظیر طلا و ارز، بهتر است زمانی اقدام به خرید آپارتمان نمایید که نوسان بازار حداقل و قیمت های ارائه شده توسط فروشندگان منطقی و منصفانه باشد. در غیر این صورت مجبور به پرداخت هزینه ای بالاتر از ارزش واقعی ملک می شوید و متضرر خواهید شد.

به تعداد طبقه ها و واحدها توجه کنید :

به علت تنوع فرهنگ و سبک های زندگی متفاوتی که هر خانوار دارد، انتخاب ساختمان هایی که دارای طبقات و واحدهای کمتری باشند برای زندگی بهتر است. زیرا به ناچار افراد ساکن در یک آپارتمان در بعضی موارد به صورت مشترک از فضای پارکینگ یا راه پله ها استفاده می کنند و وجود افرادی که پر هیاهو هستند باعث بر هم زدن آرامش سایر ساکنین می شود. پس توصیه می شود قبل از خرید خانه، همسایه ها و یا حداقل کسانی که در مجاورت شما هستند را بشناسید تا در آینده به مشکل برنخورید و مجبور به فروش آپارتمان خود نشوید​.

نورگیر بودن آپارتمان را بررسی کنید :

اگر قصد خرید خانه های آپارتمانی را دارید باید به نورگیر بودن ساختمان توجه داشته باشید. این موضوع نقش مهمی در احساس آرامش شما و هم چنین کاهش هزینه پرداخت برق شما خواهد داشت. پس در هنگام انتخاب حتما میزان نور واحد مورد نظر را ارزیابی کنید.
 

بررسی و مشاهده سند ملک :

کلاه برداری های زیادی در بخش خرید و فروش ملک در چند سال اخیر مشاهده شده است. سوء استفاده گران معمولا یک ملک را به چند نفر می فروشند و با جعل اسناد ملک مبالغ هنگفتی را به جیب می زنند. قبل از خرید آپارتمان باید مشخصات فروشنده را با مالک سند تطبیق دهید و استعلام از ثبت احوال و مشاورین املاک مورد اطیمنان صورت پذیرد تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود. پیشنهاد می شود املاکی که به صورت وکالت نامه ای می باشند را خریداری نکنید.
 

کد رهگیری معتبر از مشاورین املاک دریافت کنید :

در هنگام خرید خانه و ثبت قرارداد خرید حتما به بنگاه های معاملاتی معتبر که دارای کد رهگیری معاملات می باشند مراجعه کنید، زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل، دارا بودن این کد برای پیگیری قضایی و قانونی حائز اهمیت است. برای اطلاع بیشتر از کد رهگیری و مزایای آن می توانید مقاله متراژ با عنوان
(( چرا باید از مشاورین املاک کد رهگیری معاملات را تقاضا کنیم ؟)) را مطالعه کنید.
 

جمع بندی نکات طلایی برای خرید خانه:

تفکیک پذیر بودن امتیازات هر واحد از قبیل آب، گاز و برق بسیار مهم است و باعث می شود شما درگیر حساب کتاب مشاعات در هنگام پرداخت قبوض نشوید.
املاکی که فاقد پارکینگ و انباری می باشند را خریداری نکنید، زیرا در آینده با توجه به کمبود مکان پارک مناسب برای وسیله نقلیه خود مواجه شده و دغدغه و نگرانی این موضوع نیز پدید می آید.
در کلان شهرها به ویژه پایتخت، منطقه و آلودگی هوا را در نظر گرفته و در مناطق ناسالم و مجاور مناطق صنعتی خانه خریداری نکنید.
هزینه های متفرقه شامل هزینه ثبت سند، مالیات، عوارض و کمیسیون را در بودجه خرید خود پیش بینی کنید تا با کمبود منابع مالی برای خرید خانه روبه رو نشوید.
در شهری مانند تهران بررسی محل آپارتمان برای قرار نگرفتن روی گسل نیز حائز اهمیت است، پس این موضوع را نیز بررسی نمایید.
سیستم سرمایش و گرمایش و کیفیت آن را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت فرسایش یا عدم کارایی مناسب، مالک را موظف به تعمیر آن کنید.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha