آخرین اخبار
بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

برای یک محیط کار، محله‌ی قابل اعتماد و شناس، دسترسی ساده، نزدیکی به بانک‌ها و ادارات و همچنین دارا بودن زیرساخت مناسب خطوط تلفن همراه و اینترنت؛ بسیار تعیین کننده است که تمام این موارد در استاندارد بسیار بالایی در منطقه جردن وجود دارند.

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

ایجاد تغییر و تحول در محیط خانه بعد از مدتی، یکی از راه‌هایی است که می‌توان نشاط را به خانه برگرداند و چه فرصتی بهتر از سال نو! در متراژ قصد داریم شما را با کم‌هزینه‌ترین راه‌های تغییر دکوراسیون در خانه‌، آشنا کنیم.

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

تنظیم مقرارت ساخت‌وساز سخت‌گیرانه از یک سو و بالارفتن قیمت زمین و قیمت خانه در کنار دشواری و نگرانی‌های فروش آپارتمان از سوی دیگر، کار را سخت‌تر کرده است. در چنین شرایطی رفاه بیشتر و تنوع طلبی، در اجاره‌نشینی معنای تازه‌ای پیدا می‌کند.

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

انتظارات مردم از مشاوران املاک تغییر کرده است. نیاز اصلی مردم آگاهی است و کسی را به عنوان مشاور و امین خود انتخاب خواهند کرد که بتواند به آن ها آگاهی بدهد. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید وارد دنیای املاک شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

بعد از این که قرارداد شما ثبت و برای آن کد رهگیری صادر شد، می توانید با استعلام کد رهگیری، از صحت قرارداد خود مطمئن شوید. شما با در دست داشتن کد رهگیری قرارداد و کد ملی‌تان، به دو روش می توانید استعلام کد رهگیری خود را دریافت کنید.

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

این روزها با توجه به روند افزایش جمعیت و شرایط سخت اقتصادی، اکثر مردم به استقبال خرید یا رهن و اجاره آپارتمان های کوچکتر رفته اند. یکی از دغدغه های افرادی

انواع اسناد ملکی

انواع اسناد ملکی

همان طور که می دانید، اسناد ملکی انواع مختلفی دارند که در این مقاله سعی داریم هر کدام از آن را معرفی کرده و به چند سوال مهم که در رابطه با هر کدام از آن ها ممکن است پیش آید پاسخ بدهیم.

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

خرید خانه همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و زوج های جوان به شمار می رود. به همین دلیل آگاهی از نکات و معیارهایی که برای خرید خانه حائز اهمیت هستند

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

تاریخ : 1398/08/03
بازدیدها : 392
نحوه استعلام کد رهگیری املاک

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

حتما در گذشته شما هم شنیده بودید که گاهی یک خانه را به بیش از یک نفر می فروختند. در سال 1387 بخشنامه ای صادر شد که بر طبق آن، دریافت کد رهگیری املاک در هنگام معامله الزامی می باشد. از مزیت های دریافت کد رهگیری املاک می توان به این اشاره کرد که شما هر زمان با در دست داشتن کد ملی و کد رهگیری قرارداد، می توانید استعلام کد رهگیری خود را گرفته و از صحت معامله انجام شده اطمینان حاصل کنید.
دولت برای کاهش تخلفات معاملات ملکی و همچنین بدست آوردن آمار دقیق از میزان معاملات و سطح قیمت ها، قراردادهای دست نویس را فاقد اعتبار اعلام کرد و مشاوران املاک را موظف کرد که برای معاملات، کد رهگیری دریافت کنند. کد رهگیری، یک کد 13 رقمی است که برای هر ملک تعریف می شود و در تمام نقاط کشور استعلام کد رهگیری قابل دریافت است.
البته هنوز بسیاری از مشاوران املاک به دلایل متعدد از جمله فرار مالیاتی، از دریافت کد رهگیری سر باز می زنند و سعی در بی اهمیت جلوه دادن آن دارند. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه استعلام کد رهگیری و ضرورت دریافت کد رهگیری در معاملات ملکی بپردازیم. پس اگر شما یا اطرافیانتان قصد انجام معامله ملکی دارید، با ما همراه باشید. 

 

استعلام کد رهگیری املاک

 

اصلا چرا باید کد رهگیری دریافت کنیم؟

معامله ملک، یکی از مهم ترین معاملاتی است که هر شخص در طول زندگی خود انجام می دهد. به ویژه با اوضاع اقتصادی حال حاضر کشور و قیمت بالای ملک، خرید و فروش مسکن و یا حتی اجاره آن، برای اکثریت جامعه تبدیل به یکی از اصلی ترین دغدغه ها شده و با دقت و وسواس بسیاری تن به این معاملات می دهند. مسلماً یکی از نگرانی های طرفین قرارداد این است که مبادا کلاه سرشان برود. دریافت کد رهگیری این نگرانی را بر طرف می کند و به طرفین قرارداد اطمینان می دهد که یک معامله معتبر و بدون اشکال انجام داده اند.
دریافت کد رهگیری از فروش یک ملک به چند نفر جلوگیری می کند و می تواند شما را از میزان بدهی ملک به بانک ها و یا قرار گرفتن آن در طرح های شهرداری مطلع کند.
از دیگر مزایای دریافت کد رهگیری می توان به این اشاره کرد که فروشنده نمی تواند زیر تعهداتش بزند یا قیمت ملک را بالا ببرد. چراکه بسیار پیش می آمد با بالا رفتن قیمت ملک، فروشندگان درخواست مبلغ بیشتری می کردند و یا تصمیم به فسخ معامله می گرفتند.
همچنین مالک با در دست داشتن قرارداد دارای کد رهگیری می تواند مستاجر را وادار به تخلیه به موقع ملک کند، در غیر این صورت با در دست داشتن این قرارداد به راحتی می تواند به مراجع قضایی مراجعه کرده و شکایت کند.
فروشنده ملک همچنین می تواند در صورت عدم دریافت مبلغ معامله و با در دست داشتن قرارداد، موضوع را پیگیری کند.

 

نحوه استعلام کد رهگیری املاک به دو روش

بعد از این که قرارداد شما ثبت و برای آن کد رهگیری صادر شد، می توانید با استعلام کد رهگیری، از صحت قرارداد خود مطمئن شده یا به جزئیات آن دسترسی پیدا کنید. شما با در دست داشتن کد رهگیری قرارداد (که از طریق پیامک نیز برای شما ارسال شده است) و کد ملی‌تان، به دو روش می توانید استعلام کد رهگیری خود را دریافت کنید. 
روش اول: به سایت ایران املاک مراجعه کرده و از بخش خدمات منوی بالای صفحه، گزینه استعلام کد رهگیری را انتخاب کنید. حال پس از وارد کردن کد ملی، کد رهگیری قرارداد خود و کد امنیتی تصویر، دکمه جستجو را زده و از کد رهگیری خود استعلام بگیرید.

 

استعلام کد رهگیری از طریق سایت ایران املاک


روش دوم: شما می توانید با ارسال کد ملی و کد رهگیری به شماره 110203001 به صورت کدملی#کد رهگیری قرارداد، از جزئیات قرارداد مطلع شوید. فقط حتما دقت کنید که عدد اول باید کد ملی و عدد دوم کد رهگیری باشد. 

 

استعلام کد رهگیری از طریق پیامک


نکته اول: توجه داشته باشید که ارسال پیامک هزینه ای ندارد اما در صورت دریافت پاسخ، برای شما 200 تومان هزینه خواهد داشت.
نکته دوم: مشاوران املاک موظف اند که پوستر زیر را در دفاتر خود نصب کرده و طریقه استعلام کد رهگیری را به این طریق اطلاع رسانی کنند.

 

آژانس املاک معتبر برای دریافت کد رهگیری

 

در صورتی که شما هم به دنبال یک آژانس املاک معتبر برای دریافت کد رهگیری می باشید و هنوز مکان مناسبی پیدا نکرده اید، می توانید تمامی مراحل جستجو تا ثبت قرارداد خود را از طریق متراژ انجام دهید و تمام فرآیند معامله ملک خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha