آخرین اخبار
چرا بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

چرا بهتر است در جردن دفتر کار داشته باشید

برای یک محیط کار، محله‌ی قابل اعتماد و شناس، دسترسی ساده، نزدیکی به بانک‌ها و ادارات و همچنین دارا بودن زیرساخت مناسب خطوط تلفن همراه و اینترنت؛ بسیار تعیین کننده است که تمام این موارد در استاندارد بسیار بالایی در منطقه جردن وجود دارند.

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

آپارتمان خود را برای عید ارزان و ساده تغییر دهید

ایجاد تغییر و تحول در محیط خانه بعد از مدتی، یکی از راه‌هایی است که می‌توان نشاط را به خانه برگرداند و چه فرصتی بهتر از سال نو! در متراژ قصد داریم شما را با کم‌هزینه‌ترین راه‌های تغییر دکوراسیون در خانه‌، آشنا کنیم.

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

ثروتمندان اجاره را به خرید خانه ترجیح می‌دهند!

تنظیم مقرارت ساخت‌وساز سخت‌گیرانه از یک سو و بالارفتن قیمت زمین و قیمت خانه در کنار دشواری و نگرانی‌های فروش آپارتمان از سوی دیگر، کار را سخت‌تر کرده است. در چنین شرایطی رفاه بیشتر و تنوع طلبی، در اجاره‌نشینی معنای تازه‌ای پیدا می‌کند.

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

انتظارات مردم از مشاوران املاک تغییر کرده است. نیاز اصلی مردم آگاهی است و کسی را به عنوان مشاور و امین خود انتخاب خواهند کرد که بتواند به آن ها آگاهی بدهد. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید وارد دنیای املاک شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

نحوه استعلام کد رهگیری املاک

بعد از این که قرارداد شما ثبت و برای آن کد رهگیری صادر شد، می توانید با استعلام کد رهگیری، از صحت قرارداد خود مطمئن شوید. شما با در دست داشتن کد رهگیری قرارداد و کد ملی‌تان، به دو روش می توانید استعلام کد رهگیری خود را دریافت کنید.

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

این روزها با توجه به روند افزایش جمعیت و شرایط سخت اقتصادی، اکثر مردم به استقبال خرید یا رهن و اجاره آپارتمان های کوچکتر رفته اند. یکی از دغدغه های افرادی

انواع اسناد ملکی

انواع اسناد ملکی

همان طور که می دانید، اسناد ملکی انواع مختلفی دارند که در این مقاله سعی داریم هر کدام از آن را معرفی کرده و به چند سوال مهم که در رابطه با هر کدام از آن ها ممکن است پیش آید پاسخ بدهیم.

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

برای خرید خانه به چه نکاتی باید توجه داشت

خرید خانه همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و زوج های جوان به شمار می رود. به همین دلیل آگاهی از نکات و معیارهایی که برای خرید خانه حائز اهمیت هستند

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

تاریخ : 1398/09/25
بازدیدها : 213
چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

چند توصیه برای مشاوران املاک تازه کار

شغل مشاور املاک، بر خلاف تصور عموم مردم، پیچیدگی های خودش را دارد. اگر تصمیم گرفته اید که یک مشاور املاک حرفه ای باشید، باید بدانید که انتظارات مردم از این شغل تغییر کرده است. شاید در گذشته، کار مشاوران املاک صرفا واسطه گری بود اما حالا وقتی از مشاور املاک صحبت می کنیم، منظورمان یک کارشناس مسکن است که مشاوره ملکی ارائه می کند. در واقع، نیاز اصلی مردم آگاهی است و کسی را به عنوان مشاور و امین خود انتخاب خواهند کرد که بتواند به آن ها آگاهی بدهد. 
با توجه به این نیاز مهم، یک مشاور باید بتواند دانش خود را در زمینه مسکن بالا ببرد تا بتواند به نیاز متقاضیان پاسخ بدهد. در این مقاله تلاش کرده ایم تا تمام نکاتی را که برای رسیدن به این هدف نیاز دارید جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر به تازگی تصمیم گرفته اید وارد دنیای املاک شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

یک مشاور املاک حرفه ای باید اختصاصی کار کند!

زمینه یا رنج کاری، مهم ترین انتخابی است که باید در همان ابتدا انجام بدهید. از آن جا که انتخاب درست رنج فعالیت، سرنوشت کاری شما را تعیین می کند، باید نهایت دقت را به خرج دهید و حتما با سرپرست رنج خود مشورت کنید. 
در دنیای امروز و با توجه به گسترده شدن نیازها، شما نمی توانید هم مشاور خرید و فروش آپارتمان باشید و هم رهن و اجاره. شما نمی توانید هم مغازه بفروشید و هم یه آپارتمان نقلی کوچک برای مشتری خود پیدا کنید. همچنین هیچ مشاور حرفه ای را پیدا نمی کنید که روی بازه گسترده ای از قیمت ها کار کند. برای مثال هم آپارتمان 1 میلیارد تومانی بفروشد و هم روی آپارتمان 10 میلیارد تومانی کار کند. منطقه ای که انتخاب می کنید هم باید تا حد امکان تخصصی باشد. یعنی نباید مناطقی که برای فعالیت انتخاب می کنید خیلی از هم دور باشند، مثلا هم در منطقه جردن فعالیت کنید و هم در منطقه پیروزی.
یک جمله طلایی که همیشه به مشاوران تازه کار می گوییم، این است: " لطفا تخصصی کار کنید! " 
رمز موفقیت یک مشاور املاک، در تخصصی کار کردن است. برای این منظور، باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید: 

  •   محدوده فعالیت شما اختصاصی باشد. یعنی تا جایی که رنج قیمت ها به هم نزدیک باشد، منطقه خود را محدود کنید.
  •   در یک بازه قیمتی خاص فعالیت کنید. 
  •   روی یک نوع مشخص از کاربری ملک فعالیت کنید.
  •   یک نوع معامله را برای فعالیت انتخاب کنید.
  •   یک بازه متراژ معین برای فعالیت انتخاب کنید.

 

ویژگی های مشاور املاک حرفه ای


زمینه کاری خود را با توجه به تیپ شخصیتی‌تان انتخاب کنید

شاید به محض ورود به دنیای املاک، با افرادی رو به رو شده باشید که بخواهند شما را راهنمایی کنند. مثلا ممکن است به شما بگویند که درآمد فروش یک ملک کلنگی خیلی بیشتر از فروش آپارتمان است. یا مثلا فروش آپارتمان درآمد بیشتری نسبت به رهن و اجاره آن دارد. باید بدانید که در صورت مواجهه با چنین پیشنهادهایی، درآمد، تنها معیاری نیست که باید برای انتخاب به آن توجه کنید. 
موارد متعددی وجود دارد که برای انتخاب رنج کاری باید به آن ها توجه کنید. مهم ترین‌شان، تیپ شخصیتی‌تان است. ممکن است تیپ شخصیتی شما طوری باشد که اگر رهن و اجاره کار کنید، موفق‌تر باشید و درآمد بیشتری نسبت به یک مشاور فروش داشته باشید. یا مثلا به خاطر تحصیلات مرتبطی که دارید، بتوانید به طور اختصاصی روی املاک کلنگی کار کنید.

 

تفاوت مشاور املاک حرفه ای و تازه کار

 

از این شاخه به آن شاخه نپرید.

هر حرفه ای را که شروع کنید، کمی فرصت لازم است تا به نتیجه مطلوب برسید. پس اگر بعد از گذشت یک یا دو ماه هنوز از نتیجه راضی نیستید، لازم است کمی به خود زمان بدهید. در چنین شرایطی، معمولا وسوسه تغییر رنج کاری به سراغ مشاوران می آید و بعد از چند بار تغییر رنج، از این شغل دلسرد شده و آن را رها می کنند. مراقب باشید شما گیر چنین تله ای نیفتید زیرا همان طور که گفتیم، تنها رمز موفقیت، تخصص پیدا کردن در یک زمینه کاری است. 

 

چند توصیه برای مشاوران املاک مبتدی


از نیاز بازار غافل نشوید!

نیاز بازار به طور مداوم در حال تغییر است و عوامل مختلف سیاسی و اقتصادی نیز روی آن تاثیر دارد. برای مثال، طی چند سال اخیر، ملک کلنگی بیشتر متقاضیان خود را از دست داده است چرا که با توجه به شرایط اقتصادی، سرمایه گذاری روی این دسته از املاک به صرفه نیست. 
نمونه دیگری از تغییر نیاز بازار، مربوط به افزایش معاملات رهن و اجاره، در نیمه دوم سال 98 است. همیشه روند معاملات مسکن به گونه ای  بود که با ورود به فصل پاییز، میزان تقاضا برای رهن و اجاره آپارتمان کاهش و به جای آن، میزان تقاضا برای خرید و فروش آپارتمان افزایش پیدا می کرد. اما با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن، بسیاری از مردم توان خرید آپارتمان را نداشتند بنابراین، امسال بازار مسکن شاهد یک سنت شکنی و افزایش معاملات رهن و اجاره در نیم سال دوم بود.

 

آموزش مشاوران املاک تازه کار

 

اطلاعات خود را به روز نگه دارید

هر روز  باید اخبار بازار مسکن را رصد کنید. مهم ترین اصل برای جذب مشتری، اعتماد است. برای این که بتوانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید، لازم است آن قدر دانش و آگاهی در زمینه ملک داشته باشید که بتوانید به تمام سوالات مشتریان خود پاسخ بدهید و آن ها را راهنمایی کنید. مطمئن باشید در صورتی که مشتریان مطمئن شوند با آن ها صادق هستید، برای معاملات بعدی هم به شما اعتماد خواهند کرد. همچنین احتمال این که شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند نیز افزایش می یابد که این بهترین نوع برندسازی برای شما خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha