آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

تاریخ : 1398/11/14
بازدیدها : 274
آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

از آبان ماه سال 98، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که در راستای کمک به قشر متوسط رو به پایین جامعه قصد دارد، طرح ملی مسکن را آغاز کند.
بر اساس اعلام این مجموعه، در این طرح حدود 400 هزار واحد مسکونی ساخته خواهند شد و به افراد واجد شرایط تسهیلات بانکی تعلق می‌گیرد و هدف از این طرح کمک به خرید خانه همه‎‌ی اقشار جامعه است.

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین 232 هزار ثبت نامی در این طرح، حدود 140 هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، 14 بهمن ماه 98، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

‌این متقاضیان پس از دریافت پیامک با کد رهگیری وارد سامانه طرح ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir  شده و اقدام به تکمیل مدارک خود می‌کنند. بر این اساس، افراد به ادارات راه و شهرسازی استان‌ها مراجعه کرده و مدارک مربوط به سابقه سکونت و مستندات بارگذاری شده در سایت کنترل می‌شوند. پس از معرفی به بانک هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملک باید بین 30 تا 40 میلیون تومان واریز کند.

جالب است بدانید از بین واجدین شرایط طرح ملی مسکن، استان‌های اردبیل با 66 درصد، خوزستان 64 درصد، سیستان وبلوچستان و کرمانشاه با 62درصد بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط را دارا بودند و استان‌های سمنان با 35 درصد، خراسان جنوبی 39درصد و مرکزی 41 درصد، کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.
همچنین 46.5 درصد از واجدین شرایط را تهرانی‌ها تشکیل داده‌اند.

چه کسانی واجد شرایط برای طرح ملی مسکن هستند؟

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیانی که حائز چهار شرط زیر باشند، در این طرح پذیرفته خواهند شد؛

  1. متاهل یا سرپرست خانوار باشند.
  2. سابقه مالکیت زمین و ساختمان نداشته باشند.
  3. از هیچ تسهیلات دولتی و خرید و ساخت مسکن استفاده نکرده باشند.
  4. در شهر مورد تقاضا سابقه سکونت داشته باشند.

محمود محمود زاده در ادامه صحبت با خبرنگاران در رابطه با آغاز فرآیند پذیرش متقاضیان اضافه کرد که امکان ثبت اعتراض برای افرادی که پیامک پذیرش در طرح مسکن ملی را دریافت نکرده‌اند، فراهم است. این افراد از از اول اسفند می‌توانند با مراجعه به سایت طرح ملی مسکن نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha