آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

تاریخ : 1398/09/24
بازدیدها : 149
آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.
بررسی اوضاع بازار مسکن نشان می دهد که این بازار در نیمه اول سال و به دلیل شیب تند افزایش قیمت ها، وارد رکود تورمی شده بود. اما از نیمه دوم سال و با وجود توقف افزایش قیمت، باز هم وضعیت معاملات مسکن تغییری نکرد و بازار مسکن، در رکود غیر تورمی به سر می برد.
حسام عقبایی در این رابطه می گوید، حجم معاملات مسکن نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش پیدا کرده است که همین موضوع، موجب شده قیمت ها کاهش پیدا کنند. به طوری که قیمت آپارتمان های بزرگ 40 درصد و قیمت آپارتمان های کوچک 30 درصد کاهش پیدا کرده است. طبق پیش بینی کارشناسان، روند کاهش قیمت همچنان ادامه پیدا خواهد کرد تا جایی که تا اسفندماه 98، شاهد کاهش 15 درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.
واضح است که حباب قیمت مسکن ترکیده است و اکثر مناطق، کف قیمت بازار را تجربه می کنند. نائب رئیس اتحادیه املاک معتقد است که تا پایان نیمه اول سال 99 افزایش قیمت نخواهیم داشت چرا که بازار مسکن، ظرفیت این افزایش قیمت را ندارد. 
عقبایی حتی به نوسانات قیمت دلار طی چند ماه اخیر اشاره کرد و گفت: " بازار مسکن از بازارهای دیگر تاثیر نمی پذیرد و نسبت به بازار های دیگر، تغییرات کمتری را تجربه خواهد کرد. "
همچنین افزایش اندک تعداد معاملات نیز تاییدی است بر گفته های حسام عقبایی و این که احتمالا بازار مسکن طی چند ماه آینده، تکان هایی خواهد خورد.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha