آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

افزایش قیمت اجاره بها همزمان با شروع فصل تابستان

تاریخ : 1398/03/29
بازدیدها : 103
افزایش قیمت اجاره بها همزمان با شروع فصل تابستان

افزایش قیمت اجاره بها همزمان با شروع فصل تابستان

با نزدیک شدن به فصل تابستان تب و تاب قیمتی در بازار اجاره مسکن آغاز شده و مستاجران حضور فعالی در بنگاه های معاملاتی برای انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود دارند. مالکان با آگاهی از نیاز اجاره نشین ها و تورم ناشی از نوسان بازارهای موازی از جمله ارز و طلا، قیمت پیشنهادی خود برای رهن و اجاره را افزایش داده و حاضر به واگذاری ملک خود با قیمت معقول به مردم نیستند. از سوی دیگر متقاضیان با افت قدرت خرید روبه رو شدند و قادر به تامین هزینه سرسام آور اجاره خانه در مناطق مرکزی و شمالی تهران نمی باشند. به همین دلیل گرایش مستاجران به انتخاب و معامله آپارتمان در مناطق جنوبی پایتخت افزایش یافته است. بازار رهن خانه های بزرگ متراژ نیز با کساد مواجه شده و کمتر کسی در این شرایط مایل به اجاره خانه هایی با متراژ بالای 90 متر می باشد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس مشاهدات میدانی، تعرفه اجاره در دو هفته گذشته 10 تا 15 درصد افزایش یافته است. معاملات قطعی هم نشان می دهد نرخ رهن آپارتمان های کمتر از 5 سال ساخت در شمال تهران 60 تا 90 هزار تومان در هر متر مربع و در مناطق جنوبی 20 تا 40 هزار تومان در هر متر مربع رشد داشته است. هرچند که محله و موقعیت خانه نیز در نرخ گذاری حائز اهمیت می باشد.
وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان نیز تاکنون اقدام خاصی به منظور ساماندهی بازار اجاره مسکن و نظارت بر قراردادها صورت نداند، اما برا اساس متن پیش نویس لایحه وزارت راه و شهرسازی در صورتی که مدت قرارداد اجاره از 2 سال کمتر باشد و افزایش اجاره بها بیشتر از نرخ رشد اجاره مشخص از سوی کیمته ملی تعیین نرخ افزایش اجاره بها بیشتر باشد، صاحبان ملک مشمول پرداخت مالیات بر درآمد خواهند شد.
این طرح در صورت اجرایی صحیح باعث ساماندهی به بخش رهن و اجاره خواهد شد و از قیمت گذاری دلخواه و سوداگری جلوگیری خواهد کرد.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha