آخرین اخبار
خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

آخرین قیمت اوراق تسه یا همان اوراق تسهیلات مسکن

آخرین قیمت اوراق تسه یا همان اوراق تسهیلات مسکن

آخرین گزارش ها از قیمت اوراق تسه نشان می دهد که اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن که سال گذشته در همین زمان صادر شده بودند، چیزی حدود ۴۱ هزار تومان در بازار بورس معامله می شود.

وضعیت خرید و فروش مسکن بعد از ماه صفر چگونه خواهد بود؟

وضعیت خرید و فروش مسکن بعد از ماه صفر چگونه خواهد بود؟

تعداد معاملات خرید و فروش مسکن طی یک ماه اخیر کمتر از ۳۰۰۰ فقره بوده است که این نشان می دهد معاملات مسکن به پایین ترین حد خود رسیده است. به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، خرید و فروش مسکن بعد از پایان ماه صفر افزایش خواهد یافت.

کاهش قیمت مسکن، پاسخی به رکود بازار مسکن

کاهش قیمت مسکن، پاسخی به رکود بازار مسکن

در اخبار اخیر مسکن مدام می شنویم که قیمت مسکن کاهش پیدا کرده است. اما واقعا علت این کاهش قیمت چیست و چرا قیمت مسکن تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است؟ کارشناسان علت اصلی این کاهش قیمت را پایین بودن ظرفیت خرید خریداران عنوان کرده اند.

بازار مسکن در سال 98 به کدام سمت هدایت می شود

تاریخ : 1398/01/07
بازدیدها : 68
بازار مسکن در سال 98 به کدام سمت هدایت می شود

بازار مسکن در سال ۹۸ به کدام سمت هدایت می شود

در سال گذشته همزمان با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید علیه ایران، وضعیت بازار ارز و سکه، با نوسان شدیدی همراه شد و از اردیبهشت ماه تورم اقتصادی و افزایش تعرفه دلار آغاز شد. با شروع فصل تابستان اجاره نشین ها و متقاضیان خرید خانه به دنبال معامله ملک مورد نظر خود بودند، اما سوداگری و حباب قیمت ها در بازار مسکن که متاثر از بازارهای موازی از جمله ارز بود، باعث شد که تعرفه گذاری نجومی و نرخ های سرسام آور توسط مالکان و انبوه سازان به متقاضیان ارائه شود و در نتیجه مردم از خرید صرف نظر کنند. برخی از اجاره نشین ها نیز به دلیل درخواست افزایش تعرفه اجاره بها مجبور به تخلیه واحدهای مسکونی و مهاجرت به مناطق جنوبی و حاشیه کلان شهرها شدند.
به گزارش متراژ سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک، روند افزایش تعرفه خرید و فروش مسکن تا پایان فصل پاییز ادامه یافت و حجم معاملات در بازار املاک با کاهش 40 درصدی همراه گردید. اما با شروع دی ماه و کاهش روز افزون قیمت دلار، دلالان و انبوه سازان قیمت های پیشنهادی خود را تعدیل کرده و حباب قیمت ها در بخش مسکن شکسته شد. برخی از فروشندگان نیز با آگاهی از کاهش قدرت خرید مردم، شرایط ویژه و اقساطی را برای فروش آپارتمان های خود پیشنهاد داده و میزان خرید و فروش واحدهای مسکونی در بهمن ماه در مقیاس با ماه قبل با رشد 9 درصدی مواجه گردید.
برخی از کارشناسان اقتصادی معتقد اند، بازار مسکن در سال 98 ظرفیت افزایش قیمت مجدد را نخواهد داشت و با توجه به تورم اقتصادی و کاهش تقاضا، این بازار با ثبات نسبی در سال جدید همراه خواهد بود. اما گروه دیگری از صاحب نظران شرایط اقتصادی و تورم را غیر قابل پیش بینی دانسته و بر این باورند که پیش بینی تعرفه مسکن امکان پذیر نیست و مولفه های زیادی در ثبات این بازار دخیل می باشند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha