آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

تاریخ : 1398/06/24
بازدیدها : 67
برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

در بسیاری از شهرهای جهان احداث سوئیت های کوچک برای خانوارهای تک نفره و کم بضاعت توسط دولت و شهرداری ها صورت می گیرد. در ایران اما با توجه به افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های کم متراژ، میزان عرضه این واحدها بسیار محدود است و تنها در برخی از مناطق تهران خانه هایی با متراژ کمتر از 60  متر برای اجاره و خرید و فروش به مشتریان پیشنهاد می گردد. با توجه به رکود اقتصادی و ناکارآمدی تسهیلات خرید خانه، مردم در شش ماه گذشته موفق به تامین هزینه مالی برای معامله ملک مورد نظر خود نشده و مناطق جنوبی و شهرهای جدید اطراف تهران را برای سکونت انتخاب نمودند. فایل های ارائه شده در مشاورین املاک نیز عمدتا مربوط به آپارتمان های لوکس در شمال تهران و واحدهایی با بیش از 70 متر مربع مساحت است که در شرایط اقتصادی فعلی تقاضایی برای خرید آن ها وجود ندارد.
به گزارش متراژ، کارشناسان معتقد اند با توجه به کاهش تعداد افراد خانوار در چند سال اخیر نیاز مسکن در بخش ساخت واحد های کم متراژ مغفول مانده و در صورت عدم برنامه ریزی دولتی برای ساخت این خانه ها شاهد افزایش حاشیه نشینی و مهاجرت مردم از پایتخت خواهیم بود. هم چنین به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا در بخش خانه های متراژ پایین میزان سوداگری و دلال بازی در خرید و فروش این واحدها با رشد چشم گیری روبه رو شده و دلالان با آگاهی از نیاز مردم کم درآمد با هدف کسب سود بیشتر قیمت های غیر منصفانه ای را برای خرید به مشتریان پیشنهاد می دهند.
سخنگوی دولت در خصوص برنامه دولت برای احداث سوئیت های نقلی و با متراژی کمتر از 50 متر گفت:  با هماهنگی با رییس جمهور و شهردار تهران مقرر شد خانه های کوچک برای افراد به ویژه افرادی که تازه ازدواج کرده اند ایجاد شود تا بخشی از مشکلات تامین مسکن مرتفع شود. شهرداری پایتخت نیز  طرح احداث خانه های 30 متری را در دستور کار قرار داده و بر اساس اعلام مدیران این بخش ضوابط و طرح تفضیلی پس از مشورت با کارشناسان ابلاغ و به مرحله اجرایی خواهد رسید.
منبع: مهر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha