به متقاضیان مسکن مهر وام تعلق می‌گیرد

رکسانا معمر
1399/02/27
951
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به متقاضیان مسکن مهر وام تعلق می‌گیرد

مدیر امور اعتبارات بانک عامل بخش مسکن گفت: مشتریان خوش حساب مسکن مهر می‌توانند ۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای تعمیرات و نوسازی دریافت کنند.

محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتبارات بانک عامل حوزه مسکن، درباره افزایش تسهیلات به انبوه‌سازان گفت: با توجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید، بانک عامل حوزه مسکن تسهیلات ساخت مسکن را افزایش داده است. انبوه‌سازان حرفه‌ای که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند در شهر تهران ۲۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۲۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۷۰ میلیون تومان و سایر انبوه سازان در شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۸۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد دریافت می‌کنند.این تسهیلات به شعب بانک عامل حوزه مسکن ابلاغ شده است و انبوه‌سازان می‌توانند برای دریافت اقدام کنند.

مدیر امور اعتبارات بانک عامل حوزه مسکن با بیان اینکه این تسهیلات تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان قابل انتقال به خریدار است گفت: انبوه‌سازانی که تسهیلات دریافت می‌کنند، در زمان ساخت برای پرداخت اقساط تنفس دارند. برای برخی از مسکن‌های مهر که نیاز به بازسازی یا تعمیرات دارند؛ مشتریان خوش حساب بانک عامل حوزه مسکن می‌توانند با خرید اوراق، تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد دریافت کنند.

افزایش تسهیلات ساخت بافت فرسوده

افزایش تسهیلات ساخت بافت فرسوده

تسهیلات در بافت فرسوده در شهر تهران ۲۵۰ میلون تومان و سایر شهرها ۲۲۰ میلیون تومان شده است، اما نرخ این تسهیلات در تهران تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در شهرستان‌ها تا سقف ۴۰ میلیون تومان، ۹ درصد و مابقی با کارمزد ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. افرادی که به صورت انفرادی در بافت فرسوده اقدام به ساخت می‌کنند می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

علمداری با بیان اینکه فعلاً برنامه‌ای برای افزایش تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم نداریم گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه‌وشهرسازی امضا شد مبنی بر اینکه افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند در اولویت دریافت تسهیلات با نرخ ۸ درصد در سایر بافت‌ها و ۶ درصد در بافت فرسوده قرار گیرند. در همین راستا این وام به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد تسهیلات در مسکن مهر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بانک عامل حوزه مسکن سامانه‌ای اینترنتی جهت درخواست تسهیلات راه‌اندازی کرده است و متقاضیان می‌توانند با ثبت درخواست و بارگذاری مدارک خود اقدامات مربوط به تسهیلات را اینترنتی و بدون مراجعه به بانک انجام دهند.

دیدگاه شما

دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد.