آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

تاریخ : 1398/07/15
بازدیدها : 116
ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال 96 و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد و بازارهای موازی نیز متاثر از این گرانی قرار گرفتند. میانگین رشد تعرفه خرید و فروش مسکن با رشد 50 درصدی روبه رو شد و هزینه خرید ملزومات ساختمانی نیز با افزایش چشم گیری همراه شد و به همین دلیل برخی از سازندگان پروژه های در حال ساخت خود را به حالت نیمه تعطیل تبدیل کرده تا پس از ثبات نرخ ها ساخت واحدهای مسکونی را ادامه دهند. برخی از سرمایه گذاران نیز به دلیل مشاهده وضعیت نابسمان ملک و املاک از سرمایه گذاری در این بخش انصراف دادند و میزان ساخت و ساز در کشور به کمترین حد خود در سه سال اخیر رسید.
به گزارش متراژ سامانه خرید آنلاین مسکن با کد رهگیری معتبر، فایل های ارائه شده در مشاورین املاک پایتخت نیز با تقاضای مردم  هم خوانی نداشت و عمده آگهی های ثبت شده در سایت های اینترنتی و بنگاه های معاملاتی مربوط به واحدهای نوساز مناطق شمالی تهران بود که قیمت های نجومی و سرسام آوری داشت و با قدرت مالی مشتریان تناسب نداشت. بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده در 6 ماه نخست سال 98 متقاضیان علاقه زیادی به خرید خانه در مناطق جنوبی تهران داشتند و میزان تقاضا برای انتخاب و معامله واحدهای مسکونی کمتر از 80 متر افزایش یافته است به همین دلیل فایل های آماده فروش در منطقه یک با کاهش قیمت روبه رو شد اما آپارتمان های قدیمی ساز جنوب تهران با رشد سوداگری و افزایش قیمت مواجه گردید. دولت نیز با هدف تامین مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه طرح اقدام ملی مسکن با شعار تولید 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور را از شهریور ماه اجرایی کرد و بر اساس اعلام وزیر راه این طرح با مشارکت بخش خصوصی، آپارتمان های جدید و متناسب با نیاز مردم تولید خواهد شد.
منبع: قطره

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha