آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

ثبات قیمت مصالح ساختمانی باعث رونق بازار مسکن می شود

تاریخ : 1398/02/28
بازدیدها : 96
ثبات قیمت مصالح ساختمانی باعث رونق بازار مسکن می شود

ثبات قیمت مصالح ساختمانی باعث رونق بازار مسکن می شود

قیمت اقلام ساختمانی در شش ماه گذشته با نوسان و افزایش سرسام آوری همراه بوده و به همین دلیل هزینه تمام شده ساخت مسکن بیش از 70 درصد رشد داشته است. انبوه سازان و بساز بفروش ها هم با مشاهده وضعیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر دیگر تمایلی به احداث آپارتمان های جدید ندارند و در انتظار ثبات نرخ ها در بازار املاک می باشند. گروهی از سازندگان هم به دلیل زیان دهی از ادامه تکمیل پروژه های در دست ساخت، انصراف داده و در انتظار حمایت دولت و وزارت راه و شهرسازی برای خرید ملزومات ساختمانی می باشند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش آنلاین مسکن، عضو هیت مدیره کانون انبوه سازان درباره دلیل گرانی مسکن گفت: در صورتی که در قیمت مصالح ساختمانی ثبات ایجاد شود، رشد قیمت قابل توجهی در بخش مسکن رخ نمی دهد و متقاضیان با علاقه بیشتری در بازار املاک، خانه مورد نظر خود را برای خرید یا اجاره جست و جو می نمایند.
محمد پژوم در خصوص قیمت گذاری نجومی در سایت های اینترنتی و افزایش سوداگری در بخش معاملات نیز افزود: دلال بازی و ثبت آگهی های رایگان فروش املاک در سایت های اینترنتی باعث شده تا در برخی از مناطق نرخ خرید هر متر مربع آپارتمان بی رویه افزایش یابد و درنتیجه قدرت خرید مردم کاهش و بازار به سمت رکود هدایت شود. به همین دلیل حذف قیمت گذاری از سایت هایی نظیر دیوار که طی چند روز گذشته با دستور دادستانی صورت گرفت اقدامی مناسب در راستای پیشگیری از درج آگهی فروش نجومی و التهاب بازار مسکن بود و وزارت راه و شهرسازی با همکاری دستگاه های نظارتی باید فعالیت های بخش املاک را رصد نماید.
این کارشناس با حمایت از طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی با همکاری بخش خصوصی خاطر نشان کرد: حمایت از انبوه سازان و در اختیار گذاشتن کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی با قیمت مناسب باعث افزایش ساخت و ساز می شود و در نتیجه قیمت تمام شده مسکن را نیز کاهش می دهد.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha