آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

تاریخ : 1398/07/23
بازدیدها : 104
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان می دهد که خانه های کوچک با متراژ زیر 40‌متر، پرطرفدارترین خانه ها در تهران هستند.
افزایش شدید قیمت مسکن باعث شده فشار تقاضا به سمت خانه ‌های کوچک تر زیر 40 متر برود که این امر، خود باعث افزایش تورم شدید در این گروه از آپارتمان ها شده است. پیش از این، واحد‌هایی با متراژ 60 تا 80 متری از محبوبیت خاصی بین متقاضیان ملک برخوردار بود که یکی از دلایل مهم محبوبیت این واحدها می توانست قیمت مناسب آن ها نسبت به واحدهای بزرگ‌تر باشد اما طی دو سال اخیر و با افزایش 200 درصدی قیمت مسکن، توان خرید مردم نیز کم شده و به همین علت، متقاضیان به خرید واحدهای کوچک‌ روی آورده اند.

 

رشد قیمت خانه های کوچک و کم متراژ در تهران

تعداد آپارتمان های کوچک در تهران نسبت به میزان تقاضا کمتر است و با توجه به این که این واحد‌ها در جنوب تهران از فراوانی بیشتری برخوردارند، قیمت کل این آپارتمان ها معمولا زیر یک میلیارد تومان است. اما نکته قابل توجه در رابطه با این واحد‌ها، نرخ رشد تورم آن ها نسبت به گروه های دیگر است. آمار نشان می دهد که این واحدهای کوچک، 75 درصد رشد قیمت داشته اند، این در حالی است که میانگین رشد قیمت مسکن نسبت به همین زمان در سال گذشته 57 درصد گزارش شده است. 
دلیل این افزایش میزان تورم را می توان مستقیما در افزایش تقاضا جستجو کرد. طبق گفته مشاوران املاک، با این که مالکان این واحدها تخفیف نمی دهند و افزایش قیمت آن ها نسبت به آپارتمان های دیگر بیشتر است، همچنان راحت‌تر از آپارتمان های بزرگ به فروش می رسند. همان طور که در نمودار زیر نمایش داده شده است، خانه های کوچک با متراژ بین 40 تا 60‌ متر، بیشترین تعداد معاملات را در شهریورماه امسال داشته اند؛ در گذشته آپارتمان های 60 تا 80 متری در این جایگاه قرار داشتند. در انتها امیدواریم سازندگان مسکن، ساخت و ساز آپارتمان های کوچک را در دستور کار خود قرار دهند تا با پایین آمدن میزان رقابت بر سر خرید این واحدها، رشد قیمت ها نیز کمتر شود.

 


بیشترین تعداد معاملات شهریور مربوط به خانه های کوچک است

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha