آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

روش های مهار تورم در بخش اجاره بها

تاریخ : 1397/11/04
بازدیدها : 54
روش های مهار تورم در بخش اجاره بها

روش های مهار تورم در بخش اجاره بها

بازار اجاره نشینی در سال جاری دست خوش تغییرات زیادی شده و تورم اقتصادی تاثیر مستقیمی بر قیمت اجاره بها و هزینه رهن گذاشته است. صاحبان خانه نیز با مشاهده وضعیت بازار مسکن حاضر به تمدید اجاره ها به قیمت های منطقی نیستند و درخواست افزایش حداقل 40 درصدی هزینه را برای تمدید سالانه اجاره دارند. سوداگری و تعرفه گذاری توسط دلالان باعث شده که نرخ واقعی خرید آپارتمان و اجاره مسکن به متقاضیان پیشنهاد نشود و هزینه های سرسام آور و غیر منطقی که از توان مالی اقشار متوسط جامعه خارج است، در آگهی های ملکی درج شود.
به گزارش سرویس خبری متراژ، فصل تابستان به  فصل داغ اجاره نشینی شهرت دارد و بیشتر مستاجران در این بازه زمانی اقدام به جابه جابی می کنند، اما در تابستان سال جاری به دلیل افزایش هزینه اجاره بها و تورم ناشی از تاثیر بازارهای موازی بیش از 40 درصد متقاضیان قادر به انتخاب و سکونت در خانه های مورد نظر خود نشدند و به همین دلیل برخی از مردم به مناطق جنوبی و حاشیه کلان شهرها مهاجرت نمودند. خانوارهایی هم که قصد خرید خانه با استفاده از پس انداز و تسهیلات مسکن را داشتند به دلیل رشد 2 برابری تعرفه خرید آپارتمان موفق به معامله ملک مورد نظر خود نشده و به سمت اجاره مسکن هدایت شدند.
کارشناسان مسکن با توجه به چشم آنداز آتی این بازار و افزایش احتمال سهم اجاره از مجموعه بازار مسکن بر این باورند که بهترین روش مدیریت این بازار، استفاده از الگوها و تجربه های کشورهایی می باشد که بازار اجاره داری حرفه ای دارند.
صاحب نظران معتقدند: در سال های آتی با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و هزینه سرسام آور معامله یک واحد مسکونی، سهم اجاره رو به افزایش است و متقاضیان در این بخش رشد خواهند یافت. به همین دلیل دولت و مجلس باید با برنامه ریزی صحیح، از سوداگری در این بخش جلوگیری نماید.
دولت می تواند با کنترل قیمت ها و تعیین سقف قیمت اجاره بها در هر منطقه از سو استفاده دلالان و نابسمانی در بازار مسکن پیشگیری کند.
منبع: پایگاه خبری بانک مسکن  

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha