آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

رکود در بازار معاملات مسکن شهر تهران

تاریخ : 1398/03/11
بازدیدها : 96
رکود در بازار معاملات مسکن شهر تهران

رکود در بازار معاملات مسکن شهر تهران

با گذشت بیش از 2 ماه از سال 98 هنوز ثبات قیمتی در بازار مسکن مشاهده نمی شود و این بازار متاثر از کوچکترین عوامل خارجی واکنش نشان داده و با افزایش نرخ همراه می گردد. با شروع سال جدید و کاهش التهاب در بازار ارز و طلا، کارشناسان امیدوار بودند آرامش و ثبات نسبی به بخش مسکن بازگردد و با طرح های جدید وزیر راه و شهرسازی شرایط خانه دار شدن و میانگین معاملات افزایش یابد اما وضعیت خرید و فروش مسکن حاکی از رشد 112 درصدی تعرفه خرید آپارتمان در بازه زمانی 8 ماه اخیر می باشد.
به گزارش متراژ پورتال خرید و فروش مسکن، قراردادهای خرید و فروش مسکن پایتخت در اردیبهشت ماه 98 بالغ بر 14 هزار و 218 مورد بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل بیش از 40 درصد کاهش داشته است. این سطح از افت معاملات باعث آرامش قیمتی و تعدیل نرخ های پیشنهادی انبوه سازان در دو هفته اخیر شده و افزایش تعرفه جدیدی مشاهده نشده است.
افت شدید قدرت خرید مردم یکی از مهمترین عوامل ایجاد ثبات قیمت در بازار مسکن می باشد، علاوه بر آن کاهش تنش سیاسی، کاهش شدید طرف تقاضا و شیب نزولی قیمت دلار از دیگر عوامل ثبات قیمتی در بخش مسکن می باشد. کارشناسان پیش بینی می کنند در صورت تحقق برنامه های جدید دولت اعمم از تولید 400 هزار واحد مسکونی و اعطای کارت خرید اعتباری مصالح به انبوه سازان، نرخ خرید هر متر مربع زمین با کاهش همراه شود و قیمت تمام شده آپارتمان  با قدرت خرید مردم هم خوانی بیشتری پیدا کند.
رییس اتحادیه مشاورین املاک نیز با تمجید از طرح حذف قیمت مسکن از سایت های اینترنتی فروش، ابراز امیدواری کرد: با حذف قیمت های سلیقه ای از این سایت ها جو روانی و حباب قیمت ها در بازار مسکن فروکش می کند و از سو استفاده واسطه های ملکی و سوداگران جلوگیری می شود.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha