آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

تاریخ : 1398/09/13
بازدیدها : 103
ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده و به سرمایه گذاری در بازارهایی نظیر ارز و طلا روی آورده اند. کارشناسان اقتصادی بر این باور اند که، مهمترین دلیل مهاجرت سرمایه گذاران از بخش مسکن افزایش قیمت تمام شده ساخت آپارتمان و رشد بی سابقه قیمت خرید زمین بوده است و این دو عامل باعث عدم تمایل انبوه سازان به شروع احداث پروژه های مسکونی جدید می باشد. هرچند که وزارت راه و شهرسازی با مشاهده عدم ثبات عرضه و تقاضای مسکن اقدام به پخش کارت خرید اعتباری مصالح ساختمانی میان بساز و بفروش ها نمود اما این سیاست نیز باعث رغبت انبوه سازان برای تولید مسکن نشد و در نتیجه فایل های فروش خانه در مشاورین املاک به حداقل رسید.
تسهیلات ساخت خانه در سال جاری از 110 میلیون به 170 میلیون افزایش یافته ولی هزینه های ساختمانی بیش از 2 برابر گران شد و با وجود افزایش وام ساخت مسکن، هزینه ساخت بیش از توان مالی سازنده خواهد شد. شرایط دریافت این وام نیز از تسهیلات دیگر سخت تر و پیچده تر می باشد. به همین علت تنها انبوه سازان حرفه قادر به استفاده از این مزایا می باشند. محمد اسلامی وزیر راه با اعمال سیاست جدید در طرح اقدام ملی، برخی از انبوه سازان را متقاعد کرد که در تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی مشارکت داشته باشند و هزینه زمین و مشکلات اداری توسط وزارت راه و شهرسازی مترفع شود. بر اساس آمار منتشر شه میزان ساخت و ساز در پایتخت در قیاس با سال های 91 تا 93 به میزان 70 درصد کاهش داشته اما در مهر وآبان ماه سال جاری در قیاس با تابستان امسال میزان صدور پروانه های ساختمانی 5 درصد رشد یافته است.
منبع: تی نیوز

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha