آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

عوامل رشد قیمت ‌های اسمی در بازار مسکن

تاریخ : 1398/02/07
بازدیدها : 71
عوامل رشد قیمت ‌های اسمی در بازار مسکن

عوامل رشد قیمت ‌های اسمی در بازار مسکن

در چند ماه اخیر تورم اقتصادی و رشد پلکانی قیمت ارز باعث شد تا قیمت گذاری دلخواه و نجومی در بازار مسکن توسط سوداگران انجام شود. هرچند که در سه ماه پایانی سال 97 نرخ دلار با کاهش همراه شد و بازارهای موازی نیز با ثبات تعرفه ها همراه بود ولی بازار املاک هم چنان به دلیل دلال بازی و قیمت گذاری سرسام آور تحت تاثیر قرار گرفت. متقاضیان با مشاهده شرایط و التهاب در این بخش از خرید و معامله آپارتمان های مورد نظر خود صرف نظر نموده و در انتظار بازگشت آرامش و ارائه پیشنهادهای منطقی برای خرید خانه شدند. اما سرمایه گذارانی که مسکن را به عنوان یک کالای سرمایه ای خریداری کرده بودند راضی به فروش واحدهای خود با قیمت منصفانه نشده و این شرایط باعث رکود در بازار ملک و املاک گردید.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین املاک، یک کارشناس مسکن در خصوص التهاب قیمتی در بخش مسکن خاطر نشان کرد: 4 عامل در سال 1398 به سردرگمی فعالان بازار و حباب قیمت ها منجر شده که از شرایط اقتصادی کشور ناشی می شود. اولین دلیل اعمال تحریم های همه جانبه علیه ایران می باشد. این موضوع باعث تردید فرونشدگان در خصوص معامله ملک خود شده است. برخی از مالکان با استدلال گرانی مجدد قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان، تمایلی به فروش املاک خود نداشته و به فکر کسب سود بیشتر می باشند. دومین دلیل رشد قیمت ها، تعرفه گذاری دلخواه در سایت های اینترنتی می باشد. سوداگران تعرفه های سرسام آوری را برای فروش ملک در سایت های اینترنتی قرار می دهند و با این کار قصد افزایش نرخ عمومی مسکن را دارند.
سومین عامل، افزایش هزینه های تولید مسکن می باشد. انبوه سازان با مشاهده افزایش نرخ مصالح ساختمانی از شروع ساخت و ساز پروژه های جدید منصرف شدند و بازار عرضه مسکن کاهش یافت.
چهارمین عامل رشد قیمت ها، ناکارآمدی تسهیلات خرید خانه می باشد. در سال 97 همزمان با رشد بیش از 70 درصدی قیمت مسکن، میزان استفاده از وام بانکی جهت خانه دار شدن کاهش یافت و به دلیل عدم افزایش سقف تسهیلات این وام تاثیر چندانی در تامین هزینه خرید مسکن نداشت.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha