آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

تاریخ : 1398/09/16
بازدیدها : 116
قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند تا سود قابل توجهی به جیب بزنند. اما کارشناسان معتقد اند که علی رغم رشد نرخ بنزین، تورم مجدد در بخش ملک و املاک ایجاد نخواهد شد و حداقل تا سه سال آینده شاهد افزایش چشم گیر قیمت مسکن نخواهیم بود. اما گروه دیگری از اقتصاد دانان بر این باور اند که با رشد حامل های انرژی نظیر بنزین نرخ خرید آهن و دستمزد گران تر خواهد شد و بار دیگر شاهد تورم در بخش خرید هر متر مربع آپارتمان خواهیم بود. انبوه سازان نیز به دلیل عدم ثبات اقتصادی و نوسان شدید قیمت ملزومات ساختمانی علاقه ای به ساختمان سازی ندارند و میزان صدور پروانه های ساختمانی به کاهش محسوسی مواجه شده است.
به گزارش متراژ موتور سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، سید محمد مرتضوی در خصوص پیش بینی آینده بازار ملک و املاک و روند معاملات مسکن گفت: روند خرید و فروش مسکن در مقایسه به شهریور ماه سال جاری که با رکود روبه رو بود، رو به بهبود می باشد و فروشندگان با درک از شرایط و محدودیت توان مالی متقاضیان، نرخ های پیشنهای خود را اصلاح نموده اند. به همین دلیل تقاضا برای خرید واحدهای مسکونی در حال افزایش است و فایل های پیشنهادی قیمت مناسب در مشاورین املاک بیشتر به چشم می خورد. این کارشناس مسکن معتقد است که حداقل تا سه سال آینده جهش قیمت در بخش مسکن به وقوع نخواهد پیوست زیرا آستانه کشش و سقف قیمتی خرید مسکن به حداکثر خود رسیده و مردم توان تامین منابع مالی بیشتر برای معاملات مسکن و اجاره خانه را نخواهند داشت.
منبع: تی نیوز

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha