آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

مشکلات صدور مجوز ساخت و ساز مسکن برای سازندگان

تاریخ : 1397/11/29
بازدیدها : 93
مشکلات صدور مجوز ساخت و ساز مسکن برای سازندگان

مشکلات صدور مجوز ساخت و ساز مسکن برای سازندگان

برای ساخت و ساز در ایران نیاز به دریافت مجوزهای مختلف از ارگان هایی نظیر شهرداری و سازمان نظام مهندسی می باشد. مراحل اخذ این مجوزها برخی اوقات حتی تا یک سال زمان بر است و هزینه های زیادی نیز برای اعطای این تاییدیه ها باید پرداخت شود. همین موضوع سبب رشد قیمت تمام شده مسکن خواهد شد .
به گزارش متراژ، انبوه سازان و بساز و بفروش ها علاوه بر پیگیری برای تایید از سوی مراجع مختلف برای صدور پروانه های ساختمانی و سپری نمودن زمان زیاد به منظور رفع ایرادات اعلامی از سوی سازمان های مختلف می بایست هزینه خرید مصالح ساختمانی و کارگران را نیز پرداخت نمایند، که با توجه به افزایش سرسام آور نرخ مصالح ساختمانی و نوسان شدید در این بازار ریسک سرمایه گذاری در این بخش بیشتر شده است.
علاوه بر تعدد سازمان ها و ارگان هایی که مجوزهای مختلفی صادر می کنند، سازندگان برای پایان کار باید از آتش نشانی و زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی که هرکدام قوانین خاص خود را نیز دارند، تاییدیه دریافت نمایند و به نوعی برای صدور سند ساختمانی از هفت خوان رستم عبور کنند.
برخی از کارشناسان سازمان نظام مهندسی معتقدند، جهت سهولت و ساماندهی به وضعیت ساخت و ساز در کشور باید قوانین ساخت و ساز یکپارچه شود و برای رسیدن به این مهم اراده ملی و تعامل دستگاه های مختلف حائز اهمیت می باشد. اما برخی از مدیران نظر متفاوتی درباره قوانین ساختمان ارائه می دهند. آن ها بر این باورند که هر بخش و ارگان باید مسئولیت یکی از مراحل ساخت و ساز را بر عهده بگیرد و از لحاظ استاندارد و قانونی این شیوه نظارت و صدور مجوز بسیار بهتر است.
اما سازندگان و انبوه سازان با گلایه از صرف زمان های طولانی برای اخذ مجوزهای زیاد از ارگان های مرتبط، درخواست تسهیل در روند صدور مجوزها و کاهش اتلاف وقت برای مراحل اداری و کاغذ بازی های جاری را دارند.
منبع: ایرنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha