آخرین اخبار
مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

واحدهای باقی مانده مسکن مهر اقساطی فروخته می شود.

تاریخ : 1398/05/06
بازدیدها : 112
واحدهای باقی مانده مسکن مهر اقساطی فروخته می شود.

واحدهای باقی مانده مسکن مهر اقساطی فروخته می شود.

در چند سال گذشته روند تکمیل پروژه های مسکونی مسکن مهر به دلیل عدم تخصیص بودجه لازم به پایان نرسید و برخی از آپارتمان های این طرح نیمه کاره رها شد. وزیر سابق راه و شهرسازی نیز همواره با انتقاد از اجرای این برنامه که توسط دولت قبل تدوین شد، به ناکارآمدی و مشکلات مسکن مهر پرداخت و طرح های دیگری نظیر مسکن امید را به عنوان بهترین راهکار برای تامین خانه برای آحاد مردم مطرح نمود. اما با گذشت بیش از 5 سال، دولت تدبیر و امید هیچ گونه راهکار مناسب و عملیاتی برای خانه دار شدن مردم اجرایی نکرد و طرح های زیادی در حد شعار در رسانه ها مطرح شد. با معرفی محمد اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی جدید سیاست های وزارت راه و شهرسازی تغییر کرد و برنامه تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش سرویس خبری متراژ، به دلیل افزایش نجومی قیمت خرید و فروش مسکن و کاهش قدرت خرید مردم بازار معاملات واحدهای مسکونی مسکن مهر در حاشیه کلان شهرها به ویژه تهران رونق گرفت و متقاضیان با آگاهی از کمبودهای این واحدها و شهرک ها به دلیل بودجه محدود خود حاضر به خرید و سکونت در آپارتمان های مسکن مهر شدند. مدیران و نمایندگان مجلس نیز با مشاهده این وضعیت به مردم قول دادند که واحدهای باقی مانده مسکن مهر تکمیل و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
با اعلام مدیر امور اعتباری بانک مسکن واحدهای تکمیل نشده مسکن مهر به زودی افتتاح و به صورت اقساطی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. محمد علمداری خاطر نشان کرد: در جلسه ای که روز گذشته با حضور مدیران بخش مسکن و کارشناسان برگزار شد، در خصوص فروش اقساطی بخش دیگری از واحدهای مسکونی مسکن مهر باقی مانده تصمیم گیری شد. در حال حاضر بیش از 170 هزار واحد تکمیل نشده این طرح در کشور وجود دارد که دولت ملزم به تکمیل و در اختیار گذاشتن این آپارتمان ها به متقاضیان شده است.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha