وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

الهه بهشتی
1398/08/06
128
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.
همان طور که در اخبار مهرماه دیدیم، میزان خرید و فروش مسکن در این ماه با وجود افزایش نسبت به شهریور، همچنان نسبت به سال های قبل کم بود. تحلیل گران بازار مسکن پیش بینی می کردند که با شروع ماه آبان، شاهد تغییرات مثبتی در بازار مسکن خواهیم بود اما تا به امروز، این پیش بینی به واقعیت نپیوسته است.
طبق گزارشات شعب متراژ، تعداد معاملات در منطقه 3 به ویژه در جردن و میرداماد به شدت پایین آمده است که در خبر امروز، علت این میزان کاهش معاملات را بررسی خواهیم کرد.

 

علت کاهش خرید و فروش مسکن چیست؟

از چهارشنبه هفته گذشته یعنی یکم آبان، میزان معاملات مسکن به شدت کاهش پیدا کرده است که علت آن را می توان شروع تعطیلات دانست. به گفته مشاوران املاک متراژ، مالکان و متقاضیان ملک در حال حاضر دست نگه داشته اند و معامله نمی کنند. به گفته این کارشناسان، این امتناع از انجام معامله اصلا عجیب نیست چراکه معمولا در شرایط این چنینی، فروشندگان و خریداران یا در حال سفر هستند یا تصور می کنند که بعد از تعطیلات، قیمت مسکن تغییر می کند و به همین دلیل، نشست ها را به تعویق می اندازند.
علت دیگری که قطعا روی پایین آمدن میزان معاملات تاثیر داشته، مناسبات مذهبی و مصادف شدن با آخرین روزهای ماه صفر است. همان طور که قبلا هم گفتیم، مالکان و متقاضیان انجام معامله در این مناسبت ها را خوش یمن نمی دانند و به همین دلیل از انجام معامله خودداری می کنند. 
عده دیگری هم معتقدند که از هفته آینده، به دلیل پایان یافتن ماه صفر و تعطیلات، تغییرات اساسی در بازار مسکن و قیمت ها رخ خواهد داد و وضعیت این بازار به ثبات خواهد رسید؛ به همین خاطر دلیلی برای انجام معامله در زمان فعلی نمی بینند.
در هر صورت تمام پیش بینی ها حاکی از این است که بعد از پایان ماه صفر شاهد بالا رفتن میزان خرید و فروش مسکن و رونق بازار خواهیم بود. ما هم امیدواریم که این پیش بینی ها به وقوع بپیوندد و بازار مسکن از رکود فعلی خارج شود.
 

دیدگاه شما

دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد.