آخرین اخبار
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند،

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال ۹۷ و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

تاریخ : 1398/08/06
بازدیدها : 95
وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.
همان طور که در اخبار مهرماه دیدیم، میزان خرید و فروش مسکن در این ماه با وجود افزایش نسبت به شهریور، همچنان نسبت به سال های قبل کم بود. تحلیل گران بازار مسکن پیش بینی می کردند که با شروع ماه آبان، شاهد تغییرات مثبتی در بازار مسکن خواهیم بود اما تا به امروز، این پیش بینی به واقعیت نپیوسته است.
طبق گزارشات شعب متراژ، تعداد معاملات در منطقه 3 به ویژه در جردن و میرداماد به شدت پایین آمده است که در خبر امروز، علت این میزان کاهش معاملات را بررسی خواهیم کرد.

 

علت کاهش خرید و فروش مسکن چیست؟

از چهارشنبه هفته گذشته یعنی یکم آبان، میزان معاملات مسکن به شدت کاهش پیدا کرده است که علت آن را می توان شروع تعطیلات دانست. به گفته مشاوران املاک متراژ، مالکان و متقاضیان ملک در حال حاضر دست نگه داشته اند و معامله نمی کنند. به گفته این کارشناسان، این امتناع از انجام معامله اصلا عجیب نیست چراکه معمولا در شرایط این چنینی، فروشندگان و خریداران یا در حال سفر هستند یا تصور می کنند که بعد از تعطیلات، قیمت مسکن تغییر می کند و به همین دلیل، نشست ها را به تعویق می اندازند.
علت دیگری که قطعا روی پایین آمدن میزان معاملات تاثیر داشته، مناسبات مذهبی و مصادف شدن با آخرین روزهای ماه صفر است. همان طور که قبلا هم گفتیم، مالکان و متقاضیان انجام معامله در این مناسبت ها را خوش یمن نمی دانند و به همین دلیل از انجام معامله خودداری می کنند. 
عده دیگری هم معتقدند که از هفته آینده، به دلیل پایان یافتن ماه صفر و تعطیلات، تغییرات اساسی در بازار مسکن و قیمت ها رخ خواهد داد و وضعیت این بازار به ثبات خواهد رسید؛ به همین خاطر دلیلی برای انجام معامله در زمان فعلی نمی بینند.
در هر صورت تمام پیش بینی ها حاکی از این است که بعد از پایان ماه صفر شاهد بالا رفتن میزان خرید و فروش مسکن و رونق بازار خواهیم بود. ما هم امیدواریم که این پیش بینی ها به وقوع بپیوندد و بازار مسکن از رکود فعلی خارج شود.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha