آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کاهش میزان صدور پروانه ساختمانی در سال 98

تاریخ : 1398/09/09
بازدیدها : 90
کاهش میزان صدور پروانه ساختمانی در سال 98

کاهش میزان صدور پروانه ساختمانی در سال ۹۸

با گذشت بیش از 8 ماه از سال جاری و نزدیک شدن به ماه های پایانی سال تنها 37 هزار پروانه ساخت در کشور صادر شده که این آمار نشان می دهد میزان تمایل برای ساخت واحدهای مسکونی با افت چشم گیری رو به رو گردیده است. تا چند سال گذشته بازار مسکن به عنوان یکی از بازارهای جذاب برای سرمایه گذاری شناخته می شد و افراد زیادی پول های سرگردان خود را به منظور کسب سود بیشتر به سمت این بخش هدایت می کردند. انبوه سازی و فروش آپارتمان به عنوان شغلی پردرآمد و پول ساز محسوب می شد و برخی از سازندگان در کلان شهرها سودهای قابل توجهی از فروش خانه به جیب می زدند. نرخ خرید زمین و مصالح ساختمانی نیز مقرون به صرفه بود و در نتیجه قیمت تمام شده ساخت برای انبوه سازان بسیار ایده آل بود. اما از نیمه دوم سال 96 و پس از خروج آمریکا از برجام، تحریم های جدید علیه ایران شکل گرفت و نرخ دلار با افزایش روز افزون روبه رو شد، به طوری که در 8 ماه قیمت دلار از 4 هزار تومان به بیش از 15 هزار تومان رسید و تورم اقتصادی شدیدی در کشور به وقوع پیوست. بازار مسکن نیز متاثر از بازارهایی نظیر ارز و طلا قرار گرفت و میانگین خرید خانه در کلان شهرها به صورت متوسط بیش از 100 درصد افزایش یافت. نرخ خرید مصالح ساختمانی و زمین برای ساخت و ساز نیز گران شد و در نتیجه سرمایه گذاران و انبوه سازان از حضور و ساخت و ساز در در بخش ملک و املاک انصراف دادند و سرمایه خود را به سمت بازارهایی نظیر ارز و طلا هدایت کردند.
طبق اعلام دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی در 8 ماه ابتدای امسال 37 هزار و 266 فقره پروانه ساختمانی صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان صدور پروانه ساختمانی 19 درصد کاهش داشته است. بیشترین تعداد پروانه های ساختمانی در سال 98 در اردیبهشت ماه صادر شده و کمترین میزان در مهر ماه سال جاری به ثبت رسیده است.
منبع: ایسنا

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha