آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کمبود آپارتمان های نوساز خوش قیمت در بازار مسکن

تاریخ : 1398/04/17
بازدیدها : 95
کمبود آپارتمان های نوساز خوش قیمت در بازار مسکن

کمبود آپارتمان های نوساز خوش قیمت در بازار مسکن

در روزهای اخیر متقاضیان به دنبال خرید و رهن آپارتمان با توجه به بودجه و توان مالی خود هستند. فایل های ارائه شده در مشاورین املاک عمدتا مربوط به واحدهای مسکونی در شمال و مرکز تهران می باشد و سهم آپارتمان های متراژ بالا در این آگهی ها بسیار قابل توجه می باشد. مردم با افزایش تورم اقتصادی و حباب قیمت در بخش املاک به دنبال پیدا کردن خانه ای خوش قیمت و کم متراژ می باشند که با قدرت خرید آن ها هم خوانی داشته باشد، اما کمبود عرضه این نوع فایل ها باعث نارضایتی و کاهش معاملات در فصل تابستان شده است.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک، در حال حاضر به دلیل کمبود آپارتمان های نوساز عرضه شده فاصله قیمتی آن ها با واحدهای 5 سال ساخت به بالا افزایش یافته و شکاف قیمتی ایجاد شده است. هرچند که که بیش از 490 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور وجود دارد اما به دلیل کاهش توان طرف تقاضا این واحدها به فروش نرفته و هم چنان به عنوان یک کالای سرمایه ای توسط مالکان نگهداری می شوند.
وجود فاصله قیمتی میان آپارتمان های نوساز و واحدهای حداقل 5 سال ساخت به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و قیمت تمام شده ساخت و ساز می باشد از سال 92 تا 96 قیمت مصالح ساختمانی و زمین با رشد قابل توجهی روبه رو نشد و رونق در بخش ساخت و ساز مشاهده شد اما با خروج آمریکا از برجام و افزایش قیمت دلار و سکه بازار مسکن نیز تحت تاثیر قرار گرفت و با رشد شدید قیمت مواجه شد به طوری که در حال حاضر نرخ تمام شده ساخت یک متر مربع خانه در تهران به بیش از 10 میلیون تومان رسیده است. به همین دلیل سازندگان حاضر به ریسک و سرمایه گذاری جدید در بخش ساخت و ساز نیستند و معتقد اند به دلیل تورم روز افزون انبوه سازی مانند گذشته سودهی بالایی ندارد و غیر قابل پیش بینی بودن شرایط باعث عدم گرایش آن ها به ساخت و ساز شده است.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha