خوش آمدید. میهمان گرامی

افزایش خرید و فروش اپارتمان در بافت فرسوده

0 دیدگاه
خرید_آپارتمان_در_بافت_فرسوده.jpg
استقبال و تقاضای خرید واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده در حالی رو به افزایش است که میزان فروش آپارتمان های مسکونی در سایر مناطق رشدی نداشته، به همین دلیل فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران جهت ساخت و سازهای جدید در بافت های فرسوده شکل گرفته است.
طبق آخرین آمار منتشر از معاملات ملک و املاک در شهر تهران، میزان خرید آپارتمان ها در بافت های فرسوده شهری بیش از 30 درصد افزایش یافته است.
به گزارش متراژ به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، پیش رونق بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی واقع در محله های قدیمی، با مراجعه متقاضیان مسکن به مشاورین املاک برای جست و جوی خانه ای مناسب در این نواحی با رشدی قابل توجه روبه به روشده است.
خانوارهایی که برای اولین بار قصد خرید واحد مسکونی را دارند تحت تاثیر مشوق های بانکی و تسهیلات وام مسکن، علاقه بیشتری به انتخاب خانه نوساز در بافت سنتی شهرها دارند. متقاضیان خانه اولی نیز به دلیل میزان نقدینگی کم و قدرت خرید پایین سعی می کنند که با استفاده از مزایای بانکی برای تامین سرپناه و خانه دار شدن در مناطق ارزان قیمت و مطلوب اقدام نمایند.
با نگاهی به گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و شهرسازی می توان به این نکته دست یافت که: میزان معاملات خرید مسکن در 7 منطقه جنوبی پایتخت رشد چشم گیری داشته و این تحول مبین رونق بیشتر خرید و فروش آپارتمان در این مناطق است.
تسهیلات بانکی و وام های مسکن در بافت های فرسوده فقط مختص خانه اولی ها نمی باشد و افرادی که قبلا از وام مسکن یکم استفاده نموده اند نیز می توانند از وام مسکن در بافت های سنتی استفاده نمایند، که این مشوق نیز بیشتر مردم را به سمت خرید آپارتمان در این نواحی هدایت می کند.
رشد کاذب قیمت آپارتمان ها در بازار مسکن و در مناطق مصرفی شهر به خصوص منطقه 4 و 5 تهران باعث شده که خریداران مسکن به دلیل کاهش قدرت خرید و به دلیل افزایش تعرفه خرید واحدهای مسکونی در این مناطق، ناگزیر به خرید خانه در مناطق جنوبی تهران بیاندیشند.

منبع: هیبنا
 
ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

آخرین اخبار

لطفا برای استفاده بهینه و بهتر از وب سایت متراژ، از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید.