خوش آمدید. میهمان گرامی

ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک

0 دیدگاه
دکوراسیون.png
این روزها با توجه به روند افزایش جمعیت و شرایط سخت اقتصادی، اکثر مردم به استقبال خرید یا رهن و اجاره آپارتمان های کوچکتر رفته اند. یکی از دغدغه های افرادی که در واحد های متراژ پایین سکونت دارند، بزرگتر و دلبازتر نشان دادن فضای خانه است. همچنین برای خیلی از افراد کمبود فضا باعث سردرگمی در چیدمان وسایل آنها می شود .
شاید شما هم معتقد باشید که داشتن یک خانه شیک و لوکس فقط مختص خانه های بزرگ و ویلایی است، اما باید بدانید که این طرز فکر کاملا اشتباه است و شما تنها با رعایت کردن چند نکته که در این متن به آنها اشاره خواهیم کرد می توانید یک واحد کوچک را تبدیل به یک واحد شیک و دلباز کنید.

استفاده از رنگ سفید

- برخی افراد فکر می کنند تنها استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ تر نشان دادن خانه می شود، اما اینطور نیست. رنگ سفید به تنهایی بی روح، و بر اثر گذشت زمان کسل کننده می شود.. پس می توان از رنگ های شاد و روشن برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده کرد.   

استفاده از وسایل کم جا

- تا جایی که ممکن است از وسایل کم جا، تاشو و چندمنظوره برای تخت خواب، قفسه، کمد، میز ناهار خوری و دیگر وسایل ضروری موجود در خانه، استفاده کنید. این کار باعث می شود از کمترین فضا، بیشترین استفاده ممکن را بکنید و وسایل اصلی مورد نیاز خانه را، در یک نظم و قالب مشخص کنار هم قرار دهید.

استفاده از پارچه های طرح دار ممنوع!   

- از پرده هایی با طرح ساده و جنس های ظریف استفاده کنید. استفاده از پرده های طرح دار باعـث کوچکتر به نظر رسیدن فضای خانه می شود. نکته ی دیگری که می توان به آن اشاره کرد استفاده از پرده های بلند است که به علت خطای دید، ارتفاع زمین تا سقف را بلندتر و کشیده تر نشان می دهد.

از چه نوع مبلمانی استفاده کنیم؟  

- در اکثر خانه ها مبلمان به عنوان یکی از اساسی ترین لوازم خانه محسوب می شود، بنابراین برای استفاده از مبلمان در واحدهای متراژ پایین، از مبلمان راحتی با روکش ساده و بدون طرح استفاده کنید. مبل های استیل فضای زیادی را اشغال می کنند و مناسب آپارتمان های کوچک نیستند. همچنین اگر می خواهید فضاهای گوشه ای خانه خالی نماند، می توانید از نیم ست های L مانند راحتی استفاده کنید.

نورپردازی مناسب

- بدیهی است که نور تاثیر بسزایی در دلباز نشان دادن فضا دارد. پس اگر واحد نورگیر خوبی ندارد حتما به فکر نورپردازی قوی و مناسب باشید. فضای کوچک روشن و پر نور، بزرگ تر و دلبازتر از فضای بزرگ تاریک و کم نور، به نظر می رسد.
استفاده از وسایل تزیینی زیاد، بزرگ و پرنقش و نگار در واحدهای متراژ پایین، باعث آشفتگی و تنگ به نظر رسیدن فضای خانه می شود.
آینه به دلیل داشتن قابلیت انعکاس نور، نقش بسیار مهمی در بزرگ تر و دلبازتر نشان دادن فضای خانه دارد. پس سعی کنید حتما از یک آینه نسبتا بزرگ در دکوراسیون استفاده کنید.

- در صورت امکان می توانید با استفاده از سازه های سبک اما مقاوم، نیم طبقه ای به عنوان اتاق خواب تهیه کنید.  

- برای جداسازی فضای خانه می توانید از دیوارهایی که روی ریل ساخته می شود و به اصطلاح دیوارهای متحرک نیز نامیده می شود استفاده کنید و به راحتی یک فضا را به دو قسمت مجزا تبدیل کنید.

- نکته قابل توجه این است که اگر دیوار ها از جنس شیشه باشند تاثیر بیشتری در بزرگتر نشان دادن فضا دارند. اما برای یک فضای خصوصی مـثل اتاق خواب چه باید کرد؟ در این موارد برای فضای اتاق خواب می توانید از دیوارهای متحرک با شیشه های مات استفاده کنید.  

آن چه گفتیم، تنها نکات کوچکی بودند که می توانند به شما در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان کمک کنند و همان طور که ممکن است در سایت ها و مجلات مختلف مشاهده کرده باشید، نکات مربوط به دکوراسیون داخلی تمامی ندارند و سلایق در این زمینه بی حد و مرز اند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که لازم نیست شما تمام این موارد را هم زمان در دکوراسیون منزل خود پیاده سازی کنید بلکه تنها چند مورد کوچک که ارتباط بیشتری با هم دارند کفایت می کند تا تاثیر فوق العاده آن را در زیبایی منزلتان مشاهده کنید.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

لطفا برای استفاده بهینه و بهتر از وب سایت متراژ، از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید.