سوالات متداول

در بخش زیر میتوانید سوالات متداول مطرح شده توسط کاربران دیگر را مشاهده کنید.

۱- تفاوت متراژ با دیگر سایت ها در چیست؟

متراژ علاوه بر آنلاین کردن فرآیند معامله، این امکان را به کاربران خود می دهد که بتوانند به تعداد نامحدود و رایگان در سایت آگهی ثبت کنند و به دنبال ملک بگردند. علاوه بر تمام این ها، متراژ این مزیت را دارد که قرارداد کاملا رسمی و دارای کد رهگیری صادر می کند. در تمامی مراحل ذکر شده، کارشناسان ما کاربر را همراهی می کنند تا بتواند با آگاهی و بدون نگرانی تصمیم گرفته و میان موارد مختلفی که وجود دارد انتخاب کند.

۲- آیا متراژ کد رهگیری هم صادر می کند؟

بله، تمام قراردادهای ثبت شده توسط متراژ کاملا رسمی، دارای کد رهگیری و هولوگرام بوده و قابل پیگیری می باشند.

سوالات متداول وب سایت متراژ

۳- نقش مشاوران در سایت متراژ چیست؟

مشاوران متراژ، به عنوان کارشناسانی که سال ها در زمینه مسکن فعالیت و تجربه داشته و به تمامی نوسانات بازار مسکن آگاهند، به کاربران در تسریع فرآیند معامله کمک می کنند. کاربران می توانند به طور مستقیم با مشاوران تماس بگیرند و یا در صورتی که قصد بازدید ملکی را دارند، از طریق سایت با مشاور آن ملک ارتباط برقرار کرده تا مشاور هماهنگی های لازم را به وجود آورد.

۴- آیا امکان عقد قرارداد بدون واسطه هم در متراژ وجود دارد؟

بله، شما با کلیک کردن بر روی گزینه ی " درخواست قرارداد " در قسمت چپ بالای هر صفحه، می توانید وارد سامانه آنلاین درخواست قرارداد شده و درخواست قرارداد خود را ثبت کنید. حداکثر ۴۸ ساعت بعد از ثبت آگهی، از دفاتر متراژ با شما تماس گرفته خواهد شد تا هماهنگی های لازم جهت حضور در متراژ به عمل آید.

۵- تعرفه ی کمیسیون چقدر است؟

شما با ورود به قسمت محاسبه گر کمیسیون در منوی بالای صفحه، می توانید بر اساس نوع معامله، قیمت را وارد کرده و کمیسیون هر طرف را مشاهده کنید. شما همچنین در این قسمت می توانید تفاوت قیمت متراژ را با عرف بازار و نرخ مصوب اتحادیه مشاهده کنید.

۶- چرا تعرفه های کمیسیون متراژ در بخش محاسبه گر کمیسیون و بخش درخواست قرارداد متفاوت هستند؟

بخش درخواست قرارداد، جهت عقد قرارداد بدون واسطه می باشد و به علت عدم حضور مشاورین در فرآیند انجام معامله، نرخ کمیسیون ۶۵ تا ۷۰ درصد کمتر از نرخ اتحادیه می باشد.

۷- آیا برای ثبت قرارداد حتما باید در دفاتر متراژ حضور پیدا کنیم؟

کاربران می توانند تمامی مراحل را تا مرحله پیش از ثبت قرارداد آنلاین انجام داده و به علت عدم امکان امضای الکترونیکی در ایران، تنها برای امضای نهایی به دفاتر متراژ مراجعه کرده و در کمتر از چند دقیقه، قرارداد خود را ثبت کنند.