سوالات متداول

در بخش زیر میتوانید سوالات متداول مطرح شده توسط کاربران دیگر را مشاهده کنید.

تفاوت متراژ با دیگر سایت‌ها در چیست؟

متراژ علاوه‌بر آنلاین کردن فرآیند معامله، این امکان را به کاربران خود می‌دهد که بتوانند به تعداد نامحدود و رایگان در سایت آگهی ثبت کنند و به دنبال ملک بگردند. علاوه‌بر تمام این‌ها، متراژ این مزیت را دارد که قرارداد کاملا رسمی و دارای کد رهگیری صادر کند. در تمامی مراحل ذکر شده، کارشناسان ما کاربر را همراهی می‌کنند تا بتواند با آگاهی و بدون نگرانی تصمیم گرفته و میان موارد مختلفی که وجود دارد انتخاب کند.

 آیا متراژ کد رهگیری هم صادر می‌کند؟

بله، تمام قراردادهای ثبت شده توسط متراژ کاملا رسمی، دارای کد رهگیری و هولوگرام بوده و قابل پیگیری هستند.

 نقش مشاوران در سایت متراژ چیست؟

مشاوران متراژ، به عنوان کارشناسانی که سال‌ها در زمینه مسکن فعالیت و تجربه داشته و به تمامی نوسانات بازار مسکن آگاهند، به کاربران در تسریع فرآیند معامله کمک می‌کنند. کاربران می‌توانند به طور مستقیم با مشاوران تماس بگیرند و یا در صورتی که قصد بازدید ملکی را دارند، از طریق سایت با مشاور آن ملک ارتباط برقرار کرده تا مشاور هماهنگی‌های لازم را به وجود آورد.

آیا امکان عقد قرارداد بدون واسطه هم در متراژ وجود دارد؟

بله، شما با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی "درخواست قرارداد"، می‌توانید وارد سامانه آنلاین درخواست قرارداد شده و درخواست قرارداد خود را ثبت کنید. حداکثر ۴۸ ساعت بعد از ثبت آگهی، از دفاتر متراژ با شما تماس گرفته خواهد شد تا هماهنگی‌های لازم جهت حضور در متراژ به عمل آید.

 تعرفه ی کمیسیون چقدر است؟

شما با ورود به قسمت محاسبه‌گر کمیسیون در صفحه درخواست قرارداد، می‌توانید بر اساس نوع معامله، قیمت را وارد کرده و کمیسیون هر طرف را مشاهده کنید. شما همچنین در این قسمت می‌توانید تفاوت قیمت متراژ را با عرف بازار و نرخ مصوب اتحادیه مشاهده کنید.

چرا تعرفه‌های کمیسیون متراژ در بخش محاسبه‌گر کمیسیون و بخش درخواست قرارداد متفاوت هستند؟

بخش درخواست قرارداد، جهت عقد قرارداد بدون واسطه است و به علت عدم حضور مشاورین در فرآیند انجام معامله، نرخ کمیسیون ۶۵ تا ۷۰ درصد کمتر از نرخ اتحادیه است.

 آیا برای ثبت قرارداد حتما باید در دفاتر متراژ حضور پیدا کنیم؟

کاربران می‌توانند تمامی مراحل را تا مرحله پیش از ثبت قرارداد آنلاین انجام داده و به علت عدم امکان امضای الکترونیکی در ایران، تنها برای امضای نهایی به دفاتر متراژ مراجعه کرده و در کمتر از چند دقیقه، قرارداد خود را ثبت کنند.

چطور از صحت قراردادهایی که در متراژ منعقد می‌شوند اطمینان حاصل کنیم؟

تمامی قراردادهای متراژ زیر نظر وکیلان خبره نظارت و کنترل می‌شوند.