آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آخرین اخبار از وضعیت عوارض ساخت و ساز در سال 98

تاریخ : 1397/11/18
بازدیدها : 92
آخرین اخبار از وضعیت عوارض ساخت و ساز در سال 98

آخرین اخبار از وضعیت عوارض ساخت و ساز در سال ۹۸

یکی از موضوعات داغ و مهم چند روز گذشته برگزاری جلسه شورای شهر تهران برای تصویب عوارض ساخت و ساز در پایتخت بود. در سال جاری به دلیل نوسان اقتصادی میزان سرمایه گذاری و ساخت واحدهای مسکونی با افت موجه شده است. حتی انبوه سازانی هم که مشغول تکمیل پروژه های نیمه کاره خود بودند به دلیل افزایش ناگهانی نرخ مصالح ساختمانی از ادامه ساخت و ساز صرف نظر نمودند و شرایط بازار مسکن با التهاب و رکود همراه شد.
وزیر جدید مسکن و شهرسازی پس از معرفی و مشاهده وضعیت بازار مسکن به مردم وعده داد تا تسهیلات ویژه ای برای انبوه سازان و متقاضیان خرید خانه در سال آینده فراهم سازد. حال با توجه به نزدیک شدن پایان سال، شهرداری تهران تصمیم گرفته میزان عوارض ساخت و ساز مسکن در سال 98 را مشخص نماید.
به گزارش سرویس خبری متراژ، پارلمان محلی پایتخت در چند روز اخیر، بررسی لایحه عوارض ارزش بهینه قانونی ناشی از طرح های توسعه شهری و ساخت پارکینگ را در دستور جلسه خود قرار داده تا در صورت تایید اکثریت اعضا این شورا، روش و فرمول جدیدی به منظور محاسبه و دریافت عوارض ساخت و ساز در سال آینده را با تحولی اساسی اجرایی نماید.
در برنامه جدید نحوه محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی سازنده ها به گونه ای طراحی شده که شفاف و قابل فهم می باشد. نرخ ها و ضرایب نیز در فرمول جدید به روز و منصفانه تر اعمال می شود و طبق پیش بینی شهرداری با اجرای این طرح فعالان ساختمانی رغبت بیشتری به ساخت و ساز پیدا می کنند.
هرچند که برخی از کارشناسان معتقدند که این طرح گنگ و در اجرا با مشکلاتی همراه خواهد شد اما اعضای شورای شهر تهران به موفقیت این طرح جدید خوش بین هستند.
منبع: شهرخبر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha