آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

تاریخ : 1397/02/04
بازدیدها : 122
آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

شاید تاکنون شعارها و پیشنهادهای تبلیغاتی زیادی را در خصوص وام مسکن و شرایط اعطای تسهیلات مسکن برای خرید واحد مسکونی شنیده باشید.
به گزارش متراژ به نقل از دنیای اقتصاد، وام مسکن یکی از اصلی ترین روش ها برای تامین هزینه ساخت و ساز و خرید مسکن می باشد که از گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است. در شرایط حاضر و با توجه به بازار مسکن و میزان تورم یکی از مهمترین دغدغه ها انتخاب و استفاده از وام مسکن ایده آل و مقرون به صرفه است.
تسهیلات و وام های خرید مسکن  معمولا از طریق بانک مسکن اعلام می شود و وام خرید مسکن غالبا به دو شکل وام ارزان قیمت ویژه خانه اولی ها و تسهیلات خرید مسکن با روش اوراق حق تقدم می باشد. قابل ذکر است در شرایط زمانی خاص بانک های دیگر نیز به صورت مقطعی تسهیلات مسکن به متقاضیان پرداخت می نمایند.

انواع وام بانکی برای خرید مسکن :
دو نوع وام مسکن دارای مزایا و معایبی است که اطلاعات دقیق مردم از آن ها باعث رفع پرسش ها و سهولت انتخاب یکی از این دو روش می شود. وام یکم فقط ویژه افرادی است که اولین بار اقدام به خرید مسکن می نمایند ولی اوراق قابل استفاده برای همه ثبت نام کنندگان می باشد.
نرخ سود وام یکم بسته به واحد محاسبه می شود:
1-برای خانه های معمولی 9.5 درصد
2-آپارتمانهای واقع در بافت فرسوده 8 درصد
شایان ذکر است، میزان نرخ سوده وام اوراق مشترک نیز به صورت ثابت و 17.5 درصد می باشد.
تفاوت دریافت وام یکم و اوراق :
1-1خرید خانه های حداکثر 15 سال ساخت مشمول استفاده از وام یکم می شود ولی وام اوراق خانه های حداکثر 20 سال ساخت نیز قابل استفاده می باشد.
2-1 وام یکم در شهر تهران:
الف: داوطلبان فردی مجرد 100 میلیون تومان (80 میلیون تومان وام یکم به انضمام 20 میلیون تومان وام جعاله)
ب: زوجین متقاضی خانه اولی می توانند 180 میلیون تومان (160 میلیون وام یکم  به اضافه 20 میلیون تومان وام جعاله) استفاده نمایند.
 
2-سقف وام اوراق
الف: داوطلبان انفرادی مجرد (90 میلیون تومان به همراه وام 10 میلیون تومانی بدون سپرده و وام 20 میلیونی جعاله)
ب: برای زوجین  140 میلیون تومان (تسهیلات 100 میلیونی اوراق به اضافه وام بدون سپرده 20 میلیونی و وام 20 میلیونی جعاله)
3-در وام یکم متقاضی درخواست کننده تسهیلات باید مبلغ 40 میلیون تومان یک سال در بانک سپرده گذاری کند و در وام اوراق متقاضی حتما باید اوراق را خریداری کند.
4-اقساط ماهانه وام یکم از اقساط وام اوراق کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد.
5-در صورتی که متقاضی نیاز به استفاده از تسهیلات آنی را داشته باشد می تواند از وام اوراق استفاده کند و نیاز به سپرده گذاری یک ساله ندارد و در صورت تکمیل بودن مدارک در بازه زمانی حدود یک ماهه وام به متقاضی پرداخت می شود.
6-در وام یکم شخص باید یک سال پول خود را سپرده کند و در دوره یک ساله سودی به پول سپرده شده تعلق نمی گیرد و باید حتما مشمول خانه اولی باشد.

جمع بندی راهنمایی انتخاب بهترین وام مسکن:
افراد با توجه به شرایط اقتصادی و هم چنین میزان درآمد خود می توانند یکی از دو روش وام یکم یا اوراق را انتخاب نمایند که در صورتی که متقاضی متاهل و خانه اولی باشد پیشنهاد می گردد از وام یکم مسکن استفاده نماید.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha