آخرین اخبار
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند،

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال ۹۷ و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های

آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

تاریخ : 1397/02/04
بازدیدها : 93
آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

آشنایی با انواع وام مسکن و بهترین وام مسکن

شاید تاکنون شعارها و پیشنهادهای تبلیغاتی زیادی را در خصوص وام مسکن و شرایط اعطای تسهیلات مسکن برای خرید واحد مسکونی شنیده باشید.
به گزارش متراژ به نقل از دنیای اقتصاد، وام مسکن یکی از اصلی ترین روش ها برای تامین هزینه ساخت و ساز و خرید مسکن می باشد که از گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است. در شرایط حاضر و با توجه به بازار مسکن و میزان تورم یکی از مهمترین دغدغه ها انتخاب و استفاده از وام مسکن ایده آل و مقرون به صرفه است.
تسهیلات و وام های خرید مسکن  معمولا از طریق بانک مسکن اعلام می شود و وام خرید مسکن غالبا به دو شکل وام ارزان قیمت ویژه خانه اولی ها و تسهیلات خرید مسکن با روش اوراق حق تقدم می باشد. قابل ذکر است در شرایط زمانی خاص بانک های دیگر نیز به صورت مقطعی تسهیلات مسکن به متقاضیان پرداخت می نمایند.

انواع وام بانکی برای خرید مسکن :
دو نوع وام مسکن دارای مزایا و معایبی است که اطلاعات دقیق مردم از آن ها باعث رفع پرسش ها و سهولت انتخاب یکی از این دو روش می شود. وام یکم فقط ویژه افرادی است که اولین بار اقدام به خرید مسکن می نمایند ولی اوراق قابل استفاده برای همه ثبت نام کنندگان می باشد.
نرخ سود وام یکم بسته به واحد محاسبه می شود:
1-برای خانه های معمولی 9.5 درصد
2-آپارتمانهای واقع در بافت فرسوده 8 درصد
شایان ذکر است، میزان نرخ سوده وام اوراق مشترک نیز به صورت ثابت و 17.5 درصد می باشد.
تفاوت دریافت وام یکم و اوراق :
1-1خرید خانه های حداکثر 15 سال ساخت مشمول استفاده از وام یکم می شود ولی وام اوراق خانه های حداکثر 20 سال ساخت نیز قابل استفاده می باشد.
2-1 وام یکم در شهر تهران:
الف: داوطلبان فردی مجرد 100 میلیون تومان (80 میلیون تومان وام یکم به انضمام 20 میلیون تومان وام جعاله)
ب: زوجین متقاضی خانه اولی می توانند 180 میلیون تومان (160 میلیون وام یکم  به اضافه 20 میلیون تومان وام جعاله) استفاده نمایند.
 
2-سقف وام اوراق
الف: داوطلبان انفرادی مجرد (90 میلیون تومان به همراه وام 10 میلیون تومانی بدون سپرده و وام 20 میلیونی جعاله)
ب: برای زوجین  140 میلیون تومان (تسهیلات 100 میلیونی اوراق به اضافه وام بدون سپرده 20 میلیونی و وام 20 میلیونی جعاله)
3-در وام یکم متقاضی درخواست کننده تسهیلات باید مبلغ 40 میلیون تومان یک سال در بانک سپرده گذاری کند و در وام اوراق متقاضی حتما باید اوراق را خریداری کند.
4-اقساط ماهانه وام یکم از اقساط وام اوراق کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد.
5-در صورتی که متقاضی نیاز به استفاده از تسهیلات آنی را داشته باشد می تواند از وام اوراق استفاده کند و نیاز به سپرده گذاری یک ساله ندارد و در صورت تکمیل بودن مدارک در بازه زمانی حدود یک ماهه وام به متقاضی پرداخت می شود.
6-در وام یکم شخص باید یک سال پول خود را سپرده کند و در دوره یک ساله سودی به پول سپرده شده تعلق نمی گیرد و باید حتما مشمول خانه اولی باشد.

جمع بندی راهنمایی انتخاب بهترین وام مسکن:
افراد با توجه به شرایط اقتصادی و هم چنین میزان درآمد خود می توانند یکی از دو روش وام یکم یا اوراق را انتخاب نمایند که در صورتی که متقاضی متاهل و خانه اولی باشد پیشنهاد می گردد از وام یکم مسکن استفاده نماید.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha