آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آپارتمان های خوش فروش در بازار مسکن تهران

تاریخ : 1398/03/22
بازدیدها : 96
آپارتمان های خوش فروش در بازار مسکن تهران

آپارتمان های خوش فروش در بازار مسکن تهران

در چند ماه گذشته نوسان شدید قیمت ها در بخش مسکن باعث شد تا قدرت خرید مردم کاهش یابد و انتخاب و سیلقه مردم برای خرید خانه نیز تغییر کند. پیش از این متقاضیان با پس انداز و استفاده از تسهیلات مسکن قادر به معامله واحدهای مسکونی با متراژ 100 متر در مناطق مرکزی و شمالی کلان شهرها به ویژه پایتخت بودند و سقف وام بانکی برای خرید خانه بیش از 50 درصد هزینه خرید را پوشش می داد، اما از نیمه دوم سال 97 همزمان با خروج آمریکا از برجام تورم اقتصادی افزایش یافت و بازارهای موازی نظیر ارز و طلا با نوسان شدید قیمتی رو به رو شدند. بازار مسکن نیز متاثر از گرانی در بخش های دیگر قرار گرفت و تعرفه خرید و فروش ملک بیش از 70 درصد رشد یافت.
به گزارش متراژ پورتال جامع خرید و فروش آنلاین مسکن، در حالی که نرخ خرید آپارتمان افزایش شدیدی طی یک سال و نیم اخیر تجربه کرده، در مناطقی از جنوب تهران می توان خانه هایی در کانال 200 میلیون تومان خریداری کرد. قیمت مسکن در شهر تهران در قیاس با زمان مشابه سال گذشته 112 درصد و نسبت به اردیبهشت دو سال قبل 179 درصد افزایش یافته است. درصد افزایش نرخ ها بیشتر در مناطق شمالی و مرکزی پایتخت مشاهده شد و میزان افزایش قیمت ها در مناطق جنوبی کمتر بود. با این وجود برخی از فایل های فروش خانه در محدوده قیمتی بین 200 تا 400 میلیون در بخش جنوبی تهران وجود دارد که به عنوان آپارتمان های خوش فروش و ارزان تهران شهره شده است. به طور مثال واحدی 65 متری و 24 سال ساخت در محله بهداشت منطقه 19 به قیمت 155 میلیون تومان به فروش رفت.
هرچند که فایل های مربوط به آپارتمان های متراژ پایین بسیار محدود و کمیاب می باشد اما متقاضیان با توجه به بودجه محدود خود به دنبال انتخاب و معامله این نوع واحدها برای سکونت و رهایی از پرداخت اجاره می باشند.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha