آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا اخذ مالیات باعث ساماندهی بازار اجاره مسکن می شود

تاریخ : 1398/02/29
بازدیدها : 72
آیا اخذ مالیات باعث ساماندهی بازار اجاره مسکن می شود

آیا اخذ مالیات باعث ساماندهی بازار اجاره مسکن می شود

در چند ماه اخیر بحث هایی پیرامون دریافت مالیات از مالکان خانه های خالی از سکنه به منظور رونق و عدم سوداگری در بخش مسکن، مطرح شده است. این طرح در نگاه اول و به اعتقاد کارشناسان می تواند منجر به ساماندهی بازار اجاره نشینی شود، اما به شرطی که سازوکار اجرایی و عملیاتی اخذ مالیات هدفمند و اصولی پیاده سازی شود.
به گزارش سرویس خبری متراژ، برخی از کارشناسان با انتقاد از سیاست های مقطعی دولت و به ویژه وزارت راه وشهرسازی از عدم تحقق وعده هایی نظیر مسکن امید و حمایت از اقشار ضعیف به منظور خانه دار شدن انتقاد کرده و بر این باورند که با اختصاص بودجه های مورد نیاز به بخش مسکن باید سوداگری و دلال بازی کنترل شود و شرایط برای تامین مسکن آسان فراهم شود. در غیر این صورت انبوه سازان و افراد سود جو با هدف کسب سود بیشتر قیمت هایی خارج از عرف و نجومی به متقاضیان پیشنهاد داده و بازار املاک به سمت رکود پیش خواهد رفت.
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص سیاست های جدید برای حمایت از مردم و تسهیل خانه دار شدن گفت: مکانیزم ها و دستور العمل هایی برای کنترل قیمت پیش بینی شده و با هماهنگی مجلس در اندیشه ساماندهی به نرخ اجاره بها و شرایط بهتر برای مستاجران می باشیم. برنامه های تشویقی و خاصی را نیز برای مالکانی که واحدهای مسکونی خود را با قیمت معقول ارائه می دهند، پیش بینی شده است.
وحید عزیزی کارشناس اقتصادی در خصوص طرح اخذ مالیات بر اجاره بها خاطر نشان کرد:  وزارت مسکن با هماهنگی سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته که اولا حدود قیمتی اجاره بها در مناطق مختلف را تعیین نماید و ثانیا بامالکانی که بالاتر از عرف بازار خانه خود را اجاره می دهند، برخورد قانونی صورت پذیرد و  مالیات ویژه ای از آن ها اخذ گردد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha