آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا سقف وام خرید مسکن به ۲۸۰ میلیون تومان می رسد

تاریخ : 1398/01/28
بازدیدها : 78
آیا سقف وام خرید مسکن به ۲۸۰ میلیون تومان می رسد

آیا سقف وام خرید مسکن به ۲۸۰ میلیون تومان می رسد

در چند ماه اخیر موضوع سقف وام مسکن در سال 98 به یکی از خبرهای داغ و مهم بازار مسکن تبدیل شده است. با توجه عدم پوشش دهی تسهیلات بانکی برای خرید خانه در سال 97 و کاهش تمایل مردم به استفاده از این اعتبارات به دلیل عدم تاثیر گذاری، دولت و مجلس در حال بررسی تعیین سقف وام مسکن در سال 98 می باشند. کارشناسان معتقدند افزایش تسهیلات بانکی باید متناسب با تورم و قیمت خرید آپارتمان به خصوص در کلان شهرها تنظیم شود تا قدرت خرید مردم با بهره گیری از این وام افزایش یابد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، مهمترین دغدغه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش وام خرید خانه، تامین اعتبارات و منابع مالی لازم است که باید در اختیار بانک مسکن قرار گیرد. کارگروه عمران مجلس نیز با تاکید بر حمایت از متقاضیان در خصوص پوشش دهی تسهیلات برای افزایش توان مالی مردم ، قصد دارد با مصوبه های جدید بودجه لازم برای عملیاتی شدن این طرح را فراهم سازد.
در چند رو اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش وام خرید مسکن تا سقف 280 میلیون تومان به گوش رسید، اما مدیر اعتبارات بانک مسکن از مخالفت بانک مرکزی با افزایش سقف 280 میلیونی تسهیلات خرید خانه خبر داد و خاطر نشان کرد : بر اساس سیاست های جدید بانک مسکن وام ساخت و ساز به 170 میلیون تومان خواهد رسید.
محمد حسن علمداری با تاکید بر حمایت از انبوه سازان و ارائه بسته های تشویقی برای فعالان ساخت و ساز از برنامه دولت برای رونق تولید مسکن حمایت کرد و افزود: در صورت استفاده از فناوری های نوین در ساخت مسکن 170 میلیون تومان وام به سازندگان پرداخت می شود. صلاحیت استفاده از این تسهیلات نیز در ادارات راه و شهرسازی و انجمن انبوه سازان بررسی می شود.
در صورت محقق شدن طرح های حمایتی وزارت راه و شهرسازی و رونق تولید مسکن، قیمت تمام شده ساخت کاهش می یابد و این موضوع باعث خروج بازار املاک از رکود خواهد شد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha