آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

آیا سقف وام مسکن در سال 1398 افزایش می یابد

تاریخ : 1397/12/05
بازدیدها : 61
آیا سقف وام مسکن در سال 1398 افزایش می یابد

آیا سقف وام مسکن در سال ۱۳۹۸ افزایش می یابد

یکی از موضوعات بسیار مهم چند ماه گذشته در بخش مسکن، تعیین سقف تسهیلات بانکی برای خرید خانه در سال 1398 بوده است. با توجه به رکود و گرانی خارج از عرف خرید و فروش مسکن و کاهش شدید قدرت خرید مردم، کارشناسان و نمایندگان مجلس با ارائه طرح های مختلفی به وزارت راه و شهرسازی به فکر بهبود شرایط معاملات مسکن بودند. وزیر مسکن نیز در هنگام برگزاری جلسه رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی از برنامه جدید برای اعطای تسهیلات بانکی به منظور خرید خانه خبر داد، اما در چند روز گذشته اخباری مبنی بر عدم افزایش وام مسکن از وزارت راه و شهرسازی مخابره شد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک، محمد اسلامی که در آغاز کار برنامه مکتوب خود با عنوان حل چالش ناکارآمدی نظام تامین مالی بخش مسکن و افزایش توان خرید از طریق شبکه بانکی را ارائه کرده بود در حاشیه بازدید از یکی از پروژه های عمرانی و جاده ای به خبرنگاران گفت: افزایش سقف وام خرید خانه جزو برنامه های دولت و وزارت راه و شهرسازی نمی باشد!
این صحبت وزیر راه و شهرسازی با انتقاد کارشناسان همراه بود و فعالان این حوزه و مردم با توجه به رکود و بی تعادلی بازار مسکن معتقدند، در صورت عدم نظارت دولت و تسهیل خانه دار شدن مردم با استفاده از وام های بانکی در سال آتی، شاهد رکود در بخش ساخت و ساز و معاملات خواهیم بود. هرچند که برخی از صاحب نظران معتقد اند در صورت رشد سقف تسهیلات مسکن قیمت خرید خانه نیز افزایش می یابد و روش مهار تورم و رونق بازار مسکن با وام مسکن بهبود نمی یابد، اما متقاضیان مایل به استفاده و رشد مبلغ وام بانکی برای خرید آپارتمان های مورد نظر خود می باشند.
حال باید دید در آخرین روزهای اسفند ماه تصمیم نمایندگان و دولت برای تعیین تکلیف وام مسکن در سال 98 به چه سمتی هدایت می شود و بودجه لازم برای این برنامه پیش بینی خواهد شد یا خیر.
منبع: دنیای اقتصاد

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha