آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

آیا قیمت مسکن در سال 1398 به ثبات می رسد

تاریخ : 1397/12/06
بازدیدها : 56
آیا قیمت مسکن در سال 1398 به ثبات می رسد

آیا قیمت مسکن در سال ۱۳۹۸ به ثبات می رسد

در چند ماه گذشته قیمت خرید و فروش مسکن با نوسان شدیدی همراه بوده و سوداگران در این بخش نیز با هدف کسب سود بیشتر اقدام به تعرفه گذاری دلخواه و سرسام آور نموده اند. خریداران نیز به دلیل کاهش قدرت مالی و در دسترس نبودن فایل های مناسب در انتظار ثبات قیمت ها و ارائه پیشنهادهای منطقی از سوی فروشندگان هستند. یکی از مباحث مهم چند روز اخیر پیش بینی نرخ خرید آپارتمان در سال آینده است که کارشناسان در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال 1398، نظرات متفاوتی دارند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش آنلاین مسکن، برخی از صاحب نظران معتقدند با توجه به رکود بازار ملک و املاک و کاهش توان خرید مردم، فروشندگان از خواسته های غیر منطقی خود در سال آینده صرف نظر می نمایند و فایل های پیشنهادی با نرخ های واقعی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد و بار دیگر شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود. اما گروه دیگری از کارشناسان بر این باورند که سوداگری و دلال بازی در صورت عدم نظارت دستگاه های دولتی در بخش ملک و املاک افزایش می یابد و قیمت گذاری توسط دلالان در سال آتی صورت می پذیرد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک پایتخت پیش بینی کرد که قیمت خرید و فروش مسکن در سال 1398 به ثبات می رسد و سازندگان واحدهای آماده فروش خود را با تخفیف و قیمت منصفانه به مردم پیشنهاد خواهند داد.
مصطفی خسروی هم چنین خاطر نشان کرد: مدیران دولتی و نمایندگان مجلس در تلاش هستند که بازار مسکن را به تعادل برسانند و طرح های مختلفی در راستای حمایت از انبوه سازان و افزایش قدرت خرید متقاضیان برای سال آینده پیش بینی شده است. وزیر راه و شهرسازی نیز قول ساخت 400 هزار واحد مسکونی برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه داده است .
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha