آخرین اخبار
کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

در حالی که کمتر از یک هفته به پایان فصل داغ اجاره نشینی باقی مانده، هنوز برخی از فایل های اجاره بدون متقاضی در مشاورین املاک مشاهده می شوند. مالکان با آگاهی از رکود بخش بازار اجاره در ۶ ماه دوم سال جاری آگهی های رهن

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

در بسیاری از شهرهای جهان احداث سوئیت های کوچک برای خانوارهای تک نفره و کم بضاعت توسط دولت و شهرداری ها صورت می گیرد. در ایران اما با توجه به افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های کم متراژ، میزان عرضه این واحدها بسیار محدود است

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

در چند روز اخیر میزان انتشار آگهی های فروش و پیش فروش آپارتمان در تهران با شرایط ویژه و وام بانکی افزایش یافته و فروشندگان با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان به دنبال فروش واحدهای خود و کسب نقدینگی می باشند.

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

در برخی از کشورها به منظور حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه طرح مسکن اجاره ای توسط دولت انجام می شود. در این برنامه خانه ها با قیمت های مقرون به صرفه و حداقلی به اجاره نشین ها اعطا می شود

دلیل افزایش آگهی های پیش فروش آپارتمان در تهران

دلیل افزایش آگهی های پیش فروش آپارتمان در تهران

با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان و کاهش معاملات مسکن در پایتخت بازار پیش فروش واحدهای مسکونی در دست ساخت رونق گرفته و سازندگان با درج آگهی های پیش فروش با شرایط ویژه قصد معامله خانه های در حال ساخت خود دارند.

افزایش خرید و فروش خانه های قدیمی ساز در پایتخت

افزایش خرید و فروش خانه های قدیمی ساز در پایتخت

با کاهش نرخ خرید هر متر مربع آپارتمان در تهران برخی از متقاضیان به دنبال خرید خانه با قیمت منصفانه و شرایط ویژه می باشند. اما بیش از ۸۰ درصد فایل های ارائه شده در مشاورین املاک مربوط به واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ متراژ در شمال تهران می باشد

افزایش سقف تسهیلات مسکن برای خانواده ایثارگران

افزایش سقف تسهیلات مسکن برای خانواده ایثارگران

با گذشت شش ماه از سال جاری هنوز وضعیت سقف ارائه تسهیلات خرید مسکن و ساخت و ساز برای متقاضیان مشخص نشده و دولت نیز هدف اصلی خود را ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور اعلام نموده است.

آیا روند کاهش قیمت مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت

آیا روند کاهش قیمت مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت

در شهریور ماه بر خلاف ماه های گذشته نرخ خرید و فروش مسکن روند نزولی گرفت و میزان تورم ماهانه مسکن به منفی سه رسید. نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان و هم چنین افت چشم گیر قیمت ارز و طلا از مهمترین دلایل کاهش تعرفه خرید

آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بازدیدها : ۲
آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

مسکن مهر به عنوان اصلی ترین پروژه تامین مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه از سال 1386 کلید خورد و دولت دهم با هدف خانه دار کردن مردم این طرح عمرانی را تا پایان سال 1391 اجرایی کرد. اما با گذشت 10 سال و حتی پس از تشکیل دولت دوازدهم هنوز بسیاری از واحدهای آن نیمه تمام و بدون متقاضی باقی مانده است.
به گزارش متراژ، هرچند که  این پروژه بخشی از اقشار کم درآمد را خانه دار کرده، ولی هزینه بالای اجرای این طرح و ناکارآمدی آن موجب نارضایتی در سطح جامعه شده است.
با شروع فعالیت دولت دوازدهم نسبت به اتمام پروژه های مسکن مهر ابهاماتی به وجود آمد و وزیر راه و شهرسازی در خصوص ناکارآمدی این طرح و عدم بودجه کافی برای پایان واحدهای مسکونی نیمه کاره سخن گفت.
تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در ساختمان های مسکن مهر انجام شده، 10 هزار آپارتمان مسکونی در شهر پرند افتتاح و 25 هزار واحد مسکونی شهرک پردیس آماده بهره برداری می باشد.
طبق وعده های از پیش اعلام شده قرار بود پرونده این پروژه تا اسفند ماه 1396 بسته شود ولی پایین بودن سرعت خدمات، عدم بودجه کافی و زیرساخت های ناقص باعث کاهش سرعت ساخت و ساز این خانه ها شد.
با این حال مسئولان دولتی وعده دادند که تا پایان سال 1397 طرح مسکن مهر پایان می پذیرد و آپارتمان های ساخته شده به متقاضیان و افراد واجد شرایط تحویل داده می شود.
مشکل اصلی مسکن های مهر چیست :
رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به آماده بودن 22 هزار واحد مسکن مهر گفت: شاید مهمترین معضل واحدهای نیمه کاره این طرح، نبود آب و برق و گاز است و با تکمیل  زیر ساخت انشعابات، شاهد افتتاح بسیاری از آپارتمان های باقی مانده این طرح خواهیم بود.
وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده: تاکنون بیش از 90 هزار میلیارد تومان هزینه ساختمان ها و زیرسازهای مسکن مهر شده و این پروژه به 10 هزار میلیارد پول دیگر برای تکمیل نهایی نیاز دارد. هرچند که گروهی از کارشناسان اقتصادی معتقد اند با این بودجه نیز این آپارتمان ها به بهره برداری نمی رسند و خرج اتمام واحدهای مسکونی مبلغی فراتر از پیش بینی مدیران وزارت راه و شهرسازی می باشد.

منبع: تی نیوز

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha