آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

تاریخ : 1397/03/05
بازدیدها : 56
آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

آینده مبهم پروژه های ساختمانی مسکن مهر

مسکن مهر به عنوان اصلی ترین پروژه تامین مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه از سال 1386 کلید خورد و دولت دهم با هدف خانه دار کردن مردم این طرح عمرانی را تا پایان سال 1391 اجرایی کرد. اما با گذشت 10 سال و حتی پس از تشکیل دولت دوازدهم هنوز بسیاری از واحدهای آن نیمه تمام و بدون متقاضی باقی مانده است.
به گزارش متراژ، هرچند که  این پروژه بخشی از اقشار کم درآمد را خانه دار کرده، ولی هزینه بالای اجرای این طرح و ناکارآمدی آن موجب نارضایتی در سطح جامعه شده است.
با شروع فعالیت دولت دوازدهم نسبت به اتمام پروژه های مسکن مهر ابهاماتی به وجود آمد و وزیر راه و شهرسازی در خصوص ناکارآمدی این طرح و عدم بودجه کافی برای پایان واحدهای مسکونی نیمه کاره سخن گفت.
تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در ساختمان های مسکن مهر انجام شده، 10 هزار آپارتمان مسکونی در شهر پرند افتتاح و 25 هزار واحد مسکونی شهرک پردیس آماده بهره برداری می باشد.
طبق وعده های از پیش اعلام شده قرار بود پرونده این پروژه تا اسفند ماه 1396 بسته شود ولی پایین بودن سرعت خدمات، عدم بودجه کافی و زیرساخت های ناقص باعث کاهش سرعت ساخت و ساز این خانه ها شد.
با این حال مسئولان دولتی وعده دادند که تا پایان سال 1397 طرح مسکن مهر پایان می پذیرد و آپارتمان های ساخته شده به متقاضیان و افراد واجد شرایط تحویل داده می شود.
مشکل اصلی مسکن های مهر چیست :
رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به آماده بودن 22 هزار واحد مسکن مهر گفت: شاید مهمترین معضل واحدهای نیمه کاره این طرح، نبود آب و برق و گاز است و با تکمیل  زیر ساخت انشعابات، شاهد افتتاح بسیاری از آپارتمان های باقی مانده این طرح خواهیم بود.
وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده: تاکنون بیش از 90 هزار میلیارد تومان هزینه ساختمان ها و زیرسازهای مسکن مهر شده و این پروژه به 10 هزار میلیارد پول دیگر برای تکمیل نهایی نیاز دارد. هرچند که گروهی از کارشناسان اقتصادی معتقد اند با این بودجه نیز این آپارتمان ها به بهره برداری نمی رسند و خرج اتمام واحدهای مسکونی مبلغی فراتر از پیش بینی مدیران وزارت راه و شهرسازی می باشد.

منبع: تی نیوز

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha