آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

ابلاغ بسته جدید رونق مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی

تاریخ : 1398/03/09
بازدیدها : 89
ابلاغ بسته جدید رونق مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی

ابلاغ بسته جدید رونق مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی

در چند ماه اخیر کارشناسان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در حال تدوین بسته رونق جدید مسکن به منظور حمایت از متقاضیان و و انبوه سازان بودند. هدف این طرح افزایش قدرت خرید مردم و در اختیار گذاشتن مصالح ساختمانی ارزان به انبوه سازان و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده مسکن می باشد. بسته رونق شامل واگذاری زمین دولتی، کاهش 50 درصدی هزینه صدور پروانه و مجوزها، 25 میلیون وام ساخت با نرخ سود صفر درصد و خرید مصالح ساختمانی با تخفیف 30 درصدی می باشد که به تازگی محمد اسلامی دستور العمل آن را ابلاغ نموده است.
به گزارش سرویس خبری متراژ، وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها دستور داد که با تلاش ویژه و با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن نهایت توان و تلاش خود را برای احداث پروژه های آماده سازی زمین، انبوه سازی و همکاری با بخش خصوصی به کار گیرند و در راستای تحقق طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی اهتمام ورزند.
کارشناسان معتقد اند در این بسته حمایت لازم از متقاضیان و انبوه سازان پیش بینی شده و ماهیت آن بسیار سنجیده و خوب می باشد. اما با توجه به سابقه طرح های گذشته که در فاز عملیاتی و اجرایی با نقصان و مشکلات زیادی همراه بود، بهتر است مکانیزم اجرایی و نحوه تخصیص وام بدون بهره و در اختیار گذاشتن کارت خرید مصالح ساختمانی ارزان، عادلانه و با نظارت انجام شود که از بروز هرگونه سو استفاده در این طرح جلوگیری شود.
در شرایط حاضر و با توجه به تورم اقتصادی بیشترین هزینه خانه به زمین اختصاص دارد به طوری که در کلان شهرها زمین بیش از 60 درصد هزینه مسکن را به خود اختصاص داده و به همین دلیل در این طرح زمین های دولتی در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت تا هزینه ساخت و ساز آپارتمان کاهش چشم گیری پیدا کند.
منبع: فارس
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha