آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های میانسال در تهران

تاریخ : 1397/11/10
بازدیدها : 77
افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های میانسال در تهران

افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های میانسال در تهران

در چند ماه گذشته میانگین تورم و رکود در بازار مسکن به بالاترین میزان خود رسیده و جهش قیمت ها در این بخش باعث کاهش قدرت خرید مردم و تغییر رفتار متقاضیان بخش ملک و املاک گردیده است.
در شهر تهران میانگین خرید هر متر مربع آپارتمان به مرز 7 میلیون تومان نزدیک شده و هزینه اجاره نشینی نیز با افزایش 60 درصدی مواجه گردیده،  سقف تسهیلات مسکن هم دیگر متناسب با هزینه خرید یک خانه نیست و این وام تنها 20 درصد از هزینه کل خرید یک آپارتمان در پایتخت را پوشش می دهد.
به گزارش سرویس خبری متراژ، سوداگری و دلالی نیز در در بازار ملک و املاک رواج یافته و برخی از واسطه ها قیمت گذاری نجومی و خارج از عرفی را برای فروش واحدهای مسکونی به متقاضیان پیشنهاد می دهند. اقشار متوسط و ضعیف جامعه با مشاهده وضعیت نابسمان بازار مسکن و عدم توانایی مالی به مناطق جنوبی و حاشیه کلان شهرها مهاجرت نمودند و میزان معاملات در شش ماه نخست سال جاری با 35 درصد افت روبه رو شده است.
خانه های 6 تا 15 ساله که اصطلاحا به آپارتمان های میانسال مشهور است در نه ماه نخست سال 97 یک سوم حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند و بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده، جهش قیمت ملک و املاک باعث افزایش تقاضا برای خرید این نوع واحدها گردیده است. واحدهای مسکونی نوساز نیز به دلیل قیمت های سرسام آور، با متقاضی خرید کمتری مواجه شده و قدرت اقتصادی مردم با هزینه خرید این آپارتمان ها هم خوانی ندارد.
افزایش تقاضا برای خرید خانه های میانسال سبب شده تا برخی از مشاورین املاک نیز با آگاهی از نیاز متقاضی، فایل های فروش بالاتر از قیمت بازاری برای این نوع خانه ها درج نمایند و قیمت این آپارتمان ها را نسبت به واحدهای نوساز ارزیابی و نرخ دلخواهی را برای فروش آپارتمان های میانسال به مشتریان پیشنهاد دهند.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha