آخرین اخبار
مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

افزایش تمایل مستاجران به پیش اجاره مسکن

تاریخ : 1397/12/11
بازدیدها : 70
افزایش تمایل مستاجران به پیش اجاره مسکن

افزایش تمایل مستاجران به پیش اجاره مسکن

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال برخی از اجاره نشین ها با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن قیمت ها در بازار معاملات ملک و املاک اقدام به پیش اجاره و تمدید قراردادهای اجاره خود نمودند. موجران نیز به دلیل کاهش تقاضا از تعرفه گذاری دلخواه و سرسام آور خود برای اجاره واحدهای مسکونی خود عقب نشینی کردند و حاضر به در اختیار گذاشتن املاک خود به متقاضیان با شرایط ویژه از جمله پیش اجاره و رهن شده اند. زوج های جوان هم که در چند ماه آینده ازدواج می کنند به اجاره پیش از موعد و ثبت قرارداد تمایل نشان داده و در مناطق پرتقاضا تهران این نوع معامله بسیار رواج یافته است.
در سال های گذشته پیش خرید آپارتمانی رواج یافته بود و متقاضیان از طریق پرداخت اقساطی موفق به خرید خانه می شدند. این راهکار برای جبران ضعف نقدینگی مردم بسیار موثر بود به همین دلیل در چند ماه اخیر که تعرفه اجاره نشینی با بی ثباتی همراه شد، مستاجران به دلیل نامشخص بودن آینده بازار مسکن اقدام به انعقاد قرارداد با اجاره نامه 98 با نرخ 97 می نمایند تا افزایش قیمت سال آینده در قرارداد آن ها لحاظ نشود.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک کشور، بازار دوم معاملات اجاره خانه بر خلاف بازار مرسوم اجاره بها در یک مرحله منعقد نمی شود و در دو مرحله به ثبت می رسد. در مرحله نخست صاحب خانه و مستاجر توافق می نمایند و پیش قرارداد به امضا می رسد و زمان تحویل ملک که معمولا بین یک تا 3 ماه است، مشخص می شود. متقاضی نیز متعهد به پرداخت بیعانه شده و پس از آن با پرداخت ودیعه و در زمان پیش بینی شده کلید تحویل مستاجر می شود. در مرحله دوم نیز که پس از سکونت شروع می شود، قرارداد پس از ثبت پرداختی دوم اجاره نشین نهایی و لازم الاجرا می گردد.
منبع: دنیای اقتصاد
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha