آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

بازار داغ جابه جایی اجاره نشین ها از اردیبهشت آغاز می شود

تاریخ : 1398/01/29
بازدیدها : 96
بازار داغ جابه جایی اجاره نشین ها از اردیبهشت آغاز می شود

بازار داغ جابه جایی اجاره نشین ها از اردیبهشت آغاز می شود

با نزدیک شدن به اردیبهشت ماه مستاجران در تکاپوی انتخاب و تغییر محل سکونت خود می باشند. اما با توجه به شرایط بازار مسکن و کمبود عرضه فایل های رهن و اجاره، شرایط انتخاب و قولنامه خانه برای اجاره نشینی دشوار شده است. برخی از صاحبان ملک نیز با آگاهی از وضعیت اقتصادی و تورم ناشی از تحریم ها درخواست افزایش 40 درصدی اجاره را از مستاجران دارند و حاضر به تمدید قرارداد با رشد 20 درصدی هزینه اجاره بها نمی باشند.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش مسکن، بررسی های میدانی نشان می دهد با شروع اردیبهشت ماه، فصل جابه جایی اجاره نشین ها آغاز شده و تا روزهای ابتدایی مهر ماه ادامه خواهد یافت. در این دوره زمانی مستاجران بر اساس تعداد فرزندان، موقعیت تحصیلی و قدرت مالی، ملکی را برای اجاره انتخاب می کنند. در حال حاضر مهمترین عامل انتخاب اجاره نشین ها توان مالی و هزینه درخواستی صاحبان ملک می باشد. به همین دلیل نیز خانوارهایی که از قدرت مالی کمتری برخوردارند به مناطق جنوبی و حاشیه پایتخت مهاجرت نمودند.
برخی از مشاورین املاک معتقدند امسال شاهد افت تقاضای اجاره در روزهای ابتدایی اردیبهشت ماه خواهیم بود و به دلیل کاهش قدرت پرداخت اجاره بها بازار رهن و اجاره مسکن به سمت رکود هدایت خواهد شد. این موضوع باعث کاهش ثبت رسمی معاملات و در نتیجه کاهش کمیسیون مشاورین املاک خواهد شد. هرچند که برخی تصور می کنند، گرانی ناشی از خرید و رهن خانه به سود مشاورین املاک می باشد، اما طبق آمار رسمی با کاهش چشم گیر حجم خرید و فروش مسکن، میزان سود آوری بنگاه های معاملاتی نیز با افت روبه رو شده است.
کارشناسان با تحلیل شرایط و تورم اقتصادی کشور بر این باورند که بازار کشش افزایش مجدد اجاره بها را نخواهد داشت و در صورت تعدیل قیمت ها توسط مالکان دور دوم جابه جایی ها پس از ماه مبارک رمضان و با شروع فصل تابستان انجام می شود.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha