آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

تاریخ : 1398/09/17
بازدیدها : 102
بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد، برخی از مالکان شرایط پیش فروش مسکن با تسهیلات ویژه را برای متقاضیان فراهم نمودند. یکی از اصلی ترین دلایل رکود خرید و فروش مسکن محدودیت آپارتمان های کوچک متراژ می باشد که بسیار مورد تقاضای مردم است. بر اساس مشاهدات میدانی، عمده فایل های عرضه شده، مرتبط با آپارتمان های بالای 100 متر در مناطق شمالی پایتخت واقع شده و واحدهای مسکونی با متراژ کم در مناطق جنوبی تهران بسیار کمیاب می باشد.
 

برخی از انبوه سازان که هر روز شاهد نوسان قیمت خرید ملزومات ساختمانی هستند با درج آگهی پیش فروش مسکن قصد دارند منابع مالی برای تکمیل واحدهای در دست ساخت خود را محیا سازند و با دریافت پول از مشتریان قبل از گرانی مجدد هزینه های ساخت و ساز، آپارتمان های خود را تکمیل و به متقاضیان واگذار نمایند. نرخ های پیشنهادی به منظور پیش فروش مسکن در تهران نیز در مقایسه با فایل های آماده فروش ثبت شده در مشاورین املاک منصفانه تر است، به همین دلیل برخی از مردم تمایل بیشتری به پیش خرید واحدهای مسکونی دارند. اما گروه دیگری از متقاضیان معتقد اند نرخ های اعلامی جدید نیز منطقی و مقرون به صرفه نیست و به دلیل رکود در بخش مسکن باید نرخ خرید هر متر مربع خانه کمتر از این مبالغ پیشنهادی سازندگان باشد. شروع ساخت و ساز واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی نیز باعث شده تا بخشی از افراد در این طرح ثبت نام کنند و با شرایط ویژه و تسهیلات دولتی اقدام به خرید خانه نمایند. به همین دلیل بازار عرضه و تقاضای مسکن در چند ماه اخیر به تعادل نزدیک خواهد شد و میزان سوداگری در بخش خرید و فروش املاک کاهش می یابد.
منبع: شهرخبر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha