آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

با اعلام وزیر شهرسازی وام خرید مسکن افزایش نمی یابد.

تاریخ : 1398/04/18
بازدیدها : 144
با اعلام وزیر شهرسازی وام خرید مسکن افزایش نمی یابد.

با اعلام وزیر شهرسازی وام خرید مسکن افزایش نمی یابد.

پس از کش و قوس های فراوان و اظهار نظرهای مختلف در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن سرانجام وزیر راه و شهرسازی در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که وام بانکی برای خرید خانه در سال 98 افزایش نخواهد یافت. در سه ماه گذشته کارشناسان به ضرورت افزایش وام مسکن به منظور بهبود قدرت خرید مردم تاکیده کرده و معتقد بودند این روش یکی از بهترین راهکارها برای خروج رکود از بازار مسکن می باشد.
به گزارش متراژ پورتال خرید و فروش آنلاین مسکن، در 6 ماه دوم سال گذشته میزان استفاده از تسهیلات مسکن کاهش یافت و متقاضیان به دلیل عدم پوشش حتی 20 درصد از هزینه کل خرید خانه از دریافت این وام صرف نظر نمودند. تورم عمومی و شرایط اقتصادی نیز باعث رشد بیش از 70 درصدی قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در کلان شهرها به ویژه تهران شد و در این شرایط حجم معاملات مسکن با کاهش چشم گیری روبه رو شد. دولت و مجلس واکنش خاصی به التهاب بازار املاک نشان نداده و صرفا با برگزاری جلسات متعدد روش های کنترل تورم و ساماندهی بخش مسکن را مورد بررسی قرار دادند. در اواخر سال 97 طرح هایی نظیر تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی با مشارکت بخش خصوصی، افزایش وام مسکن و اخذ مالیات بر عایدی مسکن مطرح شد و مقرر شد وزارت این برنامه ها برای بهبود قدرت خرید مردم و حمایت از اقشار آسیب پذیر در سال 98 اجرایی شود.
محمد اسلامی در خصوص وام مسکن در سال 98 گفت: دولت برنامه ای برای تامین وام رهن ندارد و تمرکز دولت به اعطای وام عرضه مسکن معطوف می شود. در این طرح زمین در اختیار انبوه سازان قرار داده می شود و سازندگان 80 درصد رقم سرمایه گذاری را تسهیلات دریافت می کنند و پس از فروش واحدها این وام به خریدار منتقل می شود. با استفاده از این طرح قیمت تمام شده مسکن با کاهش چشم گیری مواجه می شود و قیمت فایل های آماده فروش کاهش می یابد و در نتیجه مردم با سهولت بیشتری قادر به انتخاب و خرید خانه دلخواه خود می شوند.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha