آخرین اخبار
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند،

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال ۹۷ و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

تاریخ : 1398/08/08
بازدیدها : 98
برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

محرم و صفر به پایان رسیده و حالا سوال اصلی خریداران مسکن این است که بهترین زمان برای خرید خانه چه زمانی است؟ طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.
پیش بینی های گذشته بازار مسکن حاکی از این بود که با پایان محرم و صفر، بازار مسکن از رکود خارج شده و اوضاع برای خرید خانه هموار خواهد شد. تقریبا تمام کارشناسان مسکن معتقدند که قیمت مسکن محکوم به کاهش است اما باید دید که این کاهش قیمت ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در خبر امروز به نظرات یکی از کارشناسان مسکن در رابطه با روند کاهش قیمت مسکن و بهترین زمان برای خرید و فروش مسکن خواهیم پرداخت.
حسین محتشم، عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران، با بیان این که گرانی مسکن پدیده جدیدی نیست، در رابطه با تورم اخیر مسکن گفت: " ما نمونه ای از تورم شدید مسکن را  در سال های 64 و 65 نیز تجربه کرده بودیم اما در آن زمان، 30 تا 40 درصد برگشت قیمت داشتیم و سال بعد قیمت ها پایین آمد. اما در حاضر با یک افزایش 200 درصدی رو به رو هستیم که من بعید می دانم بیش از 20 درصد برگشت قیمت داشته باشیم. "

 

بهترین زمان برای خرید خانه چه زمانی است؟

حسین محتشم در ادامه صحبت های خود افزود: " بدیهی است که بازار مسکن در رکود به سر می برد و علت آن پایین بودن توان خرید مردم است. این رکود باعث می شود که قیمت ها پایین بیایند و من پیش بینی می کنم که این پایین آمدن قیمت ها تا شب عید ادامه داشته باشد؛ البته به شرطی که شرایط اقتصادی در همین وضعیت باقی بماند و قیمت دلار بالا نرود. "
وی ادامه داد: " قیمت مسکن 200 درصد افزایش یافته است و با توجه به این عدد، احتمال می دهم که طی سه الی چهار ماه دیگر همچنان شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم و این کاهش قیمت ها تا 20 درصد ادامه خواهد داشت اما بعید می دانم بیشتر از آن ادامه پیدا کند. "

 

رکود مسکن تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

این کارشناس مسکن در رابطه با رکود بازار مسکن معتقد است که این رکود تا نیمه دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن شاهد رونق در بازار مسکن خواهیم بود.
محتشم علت این پیش بینی خود را این گونه بیان کرد: " از آن جا که تورم سالانه اتفاقی است که معمولا در ایران رخ می دهد، همیشه کسانی وجود دارند که به هر نحوی تلاش خواهند کرد که خانه بخرند چون می دانند سال بعد قیمت ها بالاتر می رود. "

با توجه به پیش بینی های کارشناسان مسکن، به نظر می رسد که بهترین زمان برای خرید خانه، نیمه دوم زمستان است. البته باید دید که این پیش بینی ها به واقعیت می پیوندند یا خیر.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha