آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

بررسی نقش غیر مستقیم بانک ها در گرانی مسکن

تاریخ : 1397/12/23
بازدیدها : 74
بررسی نقش غیر مستقیم بانک ها در گرانی مسکن

بررسی نقش غیر مستقیم بانک ها در گرانی مسکن

در چند ماه اخیر و همزمان با رشد قیمت خرید و فروش مسکن میزان اعطای تسهیلات ساخت و ساز توسط بانک ها کاهش یافته و بانک ها به دلایل نامعلومی از پرداخت تسهیلات به منظور ساخت و ساز امتناع می ورزند. انبوه سازان فعال هم که تا چند سال گذشته حضور فعالی در بخش ساخت و ساز داشتند به دلیل نوسان شدید نرخ مصالح ساختمانی و عدم حمایت دولت برای دریافت وام از حضور در این بخش انصراف داده و منتظر بازگشت آرامش به بازار مسکن هستند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، در چند سال گذشته یکی از ابزارهای تامین مالی برای ساخت واحدهای مسکونی استفاده از تسهیلات ویژه سیستم بانکی بود که در کمترین زمان و با سود مشارکت مشخص توسط بانک ها در اختیار سازندگان قرار می گرفت. اما در سال جاری با تسهیلات بانکی به منظور ساماندهی مسکن مهر اختصاص یافته و مبلغ بسیار کمی به سایر حوزه ها تخصیص داده شده است.
دبیر کانون انبوه سازان در خصوص شرایط اقتصادی و اعمال تحریم های همه جانبه علیه ایران، گفت: ابزارهای مالی بسته شده و این عملکرد باعث افزایش ریسک سرمایه گذاری در بخش مسکن می شود. انبوه سازان نیز دیگر تمایلی برای ساخت آپارتمان های جدید ندارند و این یک تهدید بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب می شود. وضع مالیات های سنگین در بخش ساخت و ساز نیز یکی از عوامل بسیار مهم رکود بازار مسکن تلقی می شود. پورحاجت خاطر نشان کرد: متاسفانه در سال 94 تغییراتی در حوزه مالیاتی رخ داد که بر اساس آن هیچ تفاوتی بین بخش تولید مسکن و سوداگری برای اخذ مالیات پیش بینی نشده است.
در حال حاضر برخی از کارشناسان پیشنهاد افزایش وام مسکن تا سقف 160 میلیون تومان را با توجه به گرانی مسکن داده اند، هرچند که این طرح مورد پذیرش وزیر راه و شهرسازی قرار نگرفت و باعث ایجاد تورم خواهد شد، اما در شرایط فعلی بهترین و سریع ترین روش برای خانه دار شدن مردم افزایش وام مسکن می باشد.
منبع: ایسنا

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha