آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

بهترین راه برای برای ساماندهی به بازار مسکن

تاریخ : 1397/11/25
بازدیدها : 78
بهترین راه برای برای ساماندهی به بازار مسکن

بهترین راه برای برای ساماندهی به بازار مسکن

در چند ماه اخیر دولت و وزارت راه شهرسازی اقدام موثری در راستای ساماندهی بازار مسکن انجام نداده و سوداگری و قیمت گذاری نجومی در بخش مسکن باعث بی تعادلی و انصراف خریداران از معامله در این بازار شده است. وزیر جدید راه و شهرسازی که در ماه گذشته توانست رای اعتماد مجلس را کسب نماید با ماموریت ساماندهی به بخش مسکن و تامین سرپناه برای اقشار کم درآمد جامعه معرفی شد.
محمد اسلامی در گفتگوهای اخیر با اصحاب رسانه تولید مسکن و حمایت از انبوه سازان برای ساخت مشارکتی واحدهای مسکونی را از مهمترین اقدامات خود برشمرد و به متقاضیان وعده داد تا در سال آینده و با اجرایی شدن برنامه های جدید این وزارت خانه وضعیت بازار مسکن بهبود یابد و قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند.
به گزارش متراژ، به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، کارشناسان نظرات مختلفی در خصوص ورود دولت به بخش ملک و املاک و مداخله مستقیم در بخش ساخت و ساز دارند. گروهی معتقدند در صورت ورود و مداخله دولتی در این بخش تورم و سوداگری نه تنها کاهش نمی یابد بلکه ممکن است وضعیت تورم شدیدتر هم شود. اما گروه دیگری از فعالان این حوزه بر این باورند که در صورت ورود مستقیم دولت به بخش ساخت و ساز و نظارت جدی، سوداگری و دلال بازی کاهش می یابد و قیمت گذاری دلخواه و سلیقه ای از بین خواهد رفت.
حسین عبده تبریزی در خصوص بهترین روش برای ساماندهی و ورود دولت به بخش مسکن خاطر نشان کرد: مداخله مستقیم دولت به معنای ورود دولت به بخش عرضه از طریق ساخت و سازهای جدید نیست. بلکه دولت می بایست تسهیلاتی را فراهم نماید تا متقاضیان تمایل بیشتری به حضور در بازار مسکن پیدا کنند و بازار عرضه و تقاضا تنظیم شود.
منبع: پایگاه خبری بانک مسکن
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha