آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بخش مسکن

تاریخ : 1398/05/09
بازدیدها : 94
بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بخش مسکن

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بخش مسکن

از نیمه دوم سال 97 همزمان با افزایش پلکانی نرخ ارز و طلا، قیمت خرید و فروش مسکن نیز افزایش چشم گیری یافت. بازار ملک و املاک با تاثیر پذیری از بازارهای موازی دچار تورم شدید گردید و میانگین تعرفه خرید هر متر مربع آپارتمان در تهران با رشد 70 درصدی به بیش از 13 میلیون تومان رسید. هزینه خرید مصالح ساختمانی نظیر میل گرد و سیمان هم با رشد سرسام آور همراه شد و به همین دلیل احداث پروژه های جدید مسکونی توسط انبوه سازان متوقف شد. سرمایه گذاران نیز با مشاهده وضعیت بازار مسکن پول های سرگردان خود را به سمت خرید دلار و طلا هدایت کرده و به دلیل کاهش سوددهی در ساخت و ساز از حضور در این بخش صرف نظر نمودند. برخی از انبوه سازان نیز به دلیل نوسان شدید در بخش ملزومات ساحتمانی پروژه های در حال ساخت خود را به حالت نیمه تعطیل تبدیل کرده و در انتظار ثبات قیمت ها برای تکمیل واحدهای خود ماندند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس مشاهدات میدانی پس از کاهش نرخ دلار در اوایل تیر ماه و نزدیک شدن آن به کانال 11 هزار تومان، برخی از فروشندگان قیمت های خود را تعدیل نموده و آگهی خرید خانه با قیمت منصفانه تری در سایت های اینترنتی درج شد. اما با وجود کاهش تعرفه خرید و فروش مسکن در اواخر تیر ماه و اویل مرداده ماه، متقاضیان به دلیل محدود بودن توان مالی موفق به خرید آپارتمان مورد نظر خود نشدند و انتظار کاهش مجدد نرخ ها می باشند.
یک کارشناس مسکن در خصوص روند بازار ملک و املاک خاطر نشان کرد: با توجه به این که تعرفه مسکن در برخی از نقاط تهران روند نزولی به خود گرفته هم اکنون زمان مناسبی برای خرید آپارتمان با هدف سرمایه گذاری نیست، اما متقاضیان مصرفی می توانند واحدهای مسکونی مقرون به صرفه ای را انتخاب و خریداری نمایند. احتمال کاهش مجدد قیمت خرید و فروش مسکن وجود دارد اما این موضوع به مولفه های مختلفی بستگی دارد و به صورت  تدریجی رخ خواهد داد.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha