آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

تخفیف و تسهیلات ویژه برای نوسازی در بافت های فرسوده

تاریخ : 1398/04/05
بازدیدها : 97
تخفیف و تسهیلات ویژه برای نوسازی در بافت های فرسوده

تخفیف و تسهیلات ویژه برای نوسازی در بافت های فرسوده

به منظور نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و قدیمی دولت قصد دارد که تسهیلات ویژه و تخفیف هایی شامل هزینه انشعابات و زیر ساخت های مورد نیاز مسکن را به سازندگان اعطا کند و با حمایت از مالکان خانه های کلنگی بخش ساخت و ساز را رونق دهد. معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح اهداف این وزارتخانه در راستای تحقق مسکن اجتماعی امید از ابلاغ واگذاری زمین های مازاد دستگاه های دولتی به منظور پروژه های بازآفرینی شهری خبر داد و خاطر نشان کرد با هماهنگی بانک مسکن امکان ثبت درخواست بهسازی و نوسازی برای متقاضیان فراهم شده و مردم با ثبت نام در این طرح امکان استفاده از تسهیلات و تخفیف های ویژه را خواهند داشت.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، سید محمد پژمان با تاکید بر اجرای طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی توسط دولت با مشارکت بخش خصوصی افزود: 100 هزار واحد مسکونی این طرح در مناطق ناکارآمد و مشارکت مالکان ساخته می شود و تاکنون متقاضیان به منظور اجرای این طرح استقبال چشم گیری داشته اند. انبوه سازان نیز با حمایت دولت و در اختیار گذاشتن زمین دولتی قادر به ساخت و ساز واحدهای مسکونی با هزینه تمام شده مناسب خواهند شد و ملزومات ساختمانی از قیبل میل گرد، سیمان و غیره با تخفیف ویژه به آن ها اعطا می شود.
در برخی از مناطق نیز هزینه پروانه ساختمانی از متقاضیان اخذ نمی شود و به صورت رایگان امکان ساخت و ساز وجود دارد، هم چنین وام ساخت متناسب با منطقه به متقاضیان اعطا و دولت مشوق های مختلفی را برای سازندگان پیش بینی نموده است. در صورت همکاری سازمان و ارگان های دولتی با وزارت راه و شهرسازی و در اختیار گذاشتن زمین بخش عمده ای از مشکلات سازندگان مرتفع خواهد شد زیرا مهمترین دلیل عدم علاقه به ساخت و ساز قیمت سرسام آور خرید زمین می باشد.
حال باید دید که آیا طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی در سال 98 به مرحله اجرایی و عملیاتی در خواهد آمد یا سنگ اندازی و مشکلات مختلف مانع از اجرای این طرح خواهد شد.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha