آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

تورم عممومی و قیمت مسکن عامل اصلی افزایش اجاره بها

تاریخ : 1398/04/09
بازدیدها : 97
تورم عممومی و قیمت مسکن عامل اصلی افزایش اجاره بها

تورم عممومی و قیمت مسکن عامل اصلی افزایش اجاره بها

با شروع فصل تابستان بازار نقل و انتقال مسکن بسیار داغ شده است اما افزایش هزینه اجاره نشینی و قیمت های نجومی برای در اختیار گذاشتن واحدهای مسکونی به متقاضیان باعث رکود و کاهش حجم ثبت قرارداد اجاره در بازار املاک شده است. مستاجران با محدود شدن قدرت انتخاب خود به دنبال رهن و اجاره خانه های متراژ پایین در مناطق مرکزی و جنوبی کلان شهرها می باشد اما بر بیشتر فایل های ارائه شده مربوط به واحدهای متراژ بالا در مناطق شمالی شهرهای بزرگ می باشد و تعداد خانه های زیر 90 متر بسیار کمیاب شده است. دولت معتقد است بازار اجاره بها تابع تورم عمومی می باشد و قصد دارد برای تامین ودیعه به موجران وام و تسهیلات پرداخت نماید اما کارشناسان بازار اجاره را تابع قیمت مسکن دانسته و این عامل را موجب رشد نرخ اجاره بها می دانند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک، مازیار حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت خرید و فروش مسکن و نرخ اجاره بها گفت : بازار اجاره تابع تورم عمومی است  نه تورم بخش مسکن، نرخ اجاره همواره خود را با نرخ عمومی تعدیل می کند و با توجه به افزایش تورم عمومی، رشد هزینه رهن و اجاره منطقی به نظر می آید. به منظور ساماندهی به بازار ملک و املاک و تسهیل در ثبت قراداد اجاره با قیمت های منطقی دولت طرح هایی نظیر مالیات بر عایدی مسکن و ثبت قراداد های دو ساله در سامانه املاک را عملیاتی خواهد کرد تا به وسیله نظارت مستقیم و اهرم فشار سوداگری و دلال بازی در این بخش کاهش یافته و فصل داغ اجاره نشینی مردم با سهولت بیشتری ملک مورد نظر خود را برای اجاره انتخاب نمایند.
کارشناسان اقتصادی اما بر این باور اند که به منظور کنترل نرخ اجاره باید تعرفه مسکن کنترل شود در غیر این صورت سرمایه گذار و مالک حاضر به اجاره ملک خود نمی شود. کاهش قیمت تمام شده مسکن می تواند مهمترین عامل کنترل تعرفه اجاره نشینی باشد و باعث بازگشت آرامش به بخش ملک و املاک شود.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha