آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

تاریخ : 1398/11/02
بازدیدها : 136
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

همزمان با افت معاملات مسکن که به واسطه تنش های منطقه ای اخیر به وجود آمده، فعالان بازار از محو شدن تاثیر افزایش قیمت بنزین در بازار مسکن خبر می دهند. پس از اینکه خرید و فروش مسکن در شهر تهران طی ماه آذر 135 درصد افزایش داشت قیمت های پیشنهاد شده تا 15 درصد و همینطور قیمت های قطعی معاملات 8.5 درصد بالا رفت که این موضوع باعث نگرانی مردم نسبت به ورود بازار به دوره پرش قیمت شد ولی مشاوران املاک بیان می کنند که بازار آرام شده و طرف متقاضی نحوه انجام مذاکره را در نشست ها یافته اند.
بررسی آگهی های خرید و فروش و رهن و اجاره ملک نیز گویای آن است که فایل های زیر قیمت و با قیمت واقعی رو به افزایش است. و این در حالی است که در دو هفته اخیر اغلب مالکان این نوع ملک ها، معامله ملک خود را به تعلیق انداخته اند. همچنین انتظار می رود با این کاهش قیمت سایر مالکان نیز قیمت پیشنهادی خود را پایین آورده و فضای بهتری برای رونق بازار فراهم شود.
در روز های اخیر برخی از متقاضیان که به دنبال ملک های مرغوب و خاص می گشتند از خرید خانه در این شرایط منصرف شده و این در حالی است که معدود خریداران آماتور با تصور این که در ماه های آینده قیمت مسکن افزایش خواهد داشت از ایده آل های خود در خرید خانه کوتاه آمدند. دیگر آسیبی که این روز ها به بازار مسکن وارد شده است از طرف مشاوران املاک غیر حرفه ای می باشد بدین شکل که مالک ملک خود را با قیمتی غیر متعارف به این مشاوران می سپارد و پذیرش قیمت از سوی مشاور به توهم این التهاب قیمتی دامن می زد.
پراکندگی تعداد معاملات مسکن در دو سال اخیر بدین صورت بود که معمولا در آذر ماه تعداد معاملات افزایش پیدا کرده و تا خرداد ماه سال بعد ادامه پیدا می کرد. این وضعیت معمولا با کمی شدت و ضعف در دهه های اخیر در بازار حاکم بوده است، تفاوت این دوره با دوره های قبل این است که ظرفیت جهش قیمت وجود ندارد. خرید و فروش افزایش داشته ولی اغلب خریداران صرفا جهت حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید مسکن می کنند.
در دو ماه اخیر تعداد معاملات مسکن افزایش یافته است و آمار اتحادیه املاک اینگونه بیان می کند که معاملات در دی ماه نیز 17 درصد افزایش داشته است این در حالی است که مشاورین املاک سنتی نیز چنین رونقی را احساس نمی کنند. این موضوع نشان می دهد که تمایل متقاضیان به عقد قرارداد در دفاتری است که از ابزار های نوین و نیروهای آموزش دیده استفاده می کنند. از این رو هرچه مشاوران به روزتر باشند امکان عقد قرارداد برای آنها افزایش می یابد.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha