آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

ثبات قیمت ها در بازار مسکن به دلیل کاهش معاملات

تاریخ : 1397/06/27
بازدیدها : 104
ثبات قیمت ها در بازار مسکن به دلیل کاهش معاملات

ثبات قیمت ها در بازار مسکن به دلیل کاهش معاملات

با شروع سال 1397 و جهش نرخ سکه و دلار، بازار مسکن نیز با ناپایداری و رشد قیمت خرید و فروش آپارتمان مواجه شد و هر روز تعرفه های جدید و سرسام آوری تری برای معاملات مسکن ارائه می شد. این وضعیت باعث کاهش قدرت خرید مردم و کاهش استفاده از وام بانکی شد و بازار مسکن را به سمت رکود هدایت کرد.
اجاره نشین ها نیز در فصل تابستان با مشکلاتی نظیر افزایش دو برابری هزینه اجاره بها و در دسترس نبودن آپارتمان های متراژ پایین روبه رو شدند و ناگزیر به مناطق جنوبی و حاشیه شهرهای بزرگ مهاجرت کردند.
به همین دلیل رشد قیمت مسکن در کلانشهرها به ویژه در تهران متوقف شد و دلالان و انبوه سازان در این روزها، کمتر قیمت های خارج از عرف و نجومی برای خرید خانه از مردم مطالبه می نمایند. مشاورین املاک نیز فایل های متنوع تر با قیمت های منطقی تری به متقاضیان مسکن ارائه می کنند و معتقدند در این شرایط مردم به راحتی و بدون دغدغه می توانند، ملک مورد نظر خود را پیدا و خریداری نمایند.
به گزارش متراژ سامانه آنلاین خرید و فروش مسکن به نقل از فارس، اگر چه گروهی از مشاورین املاک در ماه های گذشته موافق افزایش تعرفه ها بودند ولی کارشناسان این حوزه عقیده دارند، رشد بیش از حد قیمت ها باعث حاکم شدن رکود بازار و کاهش میزان معاملات ملک و املاک می شود و در نتیجه حتی مشاورین املاک نیز با این وضعیت متضرر می شوند.
بر اساس گزارش بانک مرکزی بعد از رکود 4 ساله مسکن، در تابستان سال جاری نرخ خرید و فروش هر متر مربع آپارتمان با رشد 62 درصدی مواجه شده که این جهش باعث کاهش قدرت خرید مردم در ماه های مرداد و شهریور ماه شده است.
منبع: فارس
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha