آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

تاریخ : 1398/09/26
بازدیدها : 179
حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود 30 متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.
پرسشی که تقریبا هر روز از سمت کاربران متراژ مطرح می شود، این است که کمترین مبلغی که با آن می توان خانه خرید چقدر است؟ در خبر امروز، به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

 

چه عواملی بر روی قیمت خانه تاثیر گذارند؟

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که عوامل مختلفی روی قیمت ملک تاثیر گذارند که شاید بتوان گفت مهم ترین آن ها منطقه ای است که ملک در آن واقع شده است. مسلما قیمت آپارتمانی که در شمال تهران واقع شده، از یک آپارتمان با همان متراژ در مناطق جنوبی تهران بیشتر است. بعد از منطقه، عوامل دیگری از جمله سن بنا و امکانات ملک نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت ملک دارند. واضح است که هر چه بیشتر از زمان ساخت ملک گذشته باشد، قیمت آن ارزان‌تر خواهد بود. برای مثال، واحدی که آسانسور داشته باشد، حتما قیمت بیشتری دارد. پارکینگ هم از فاکتور های اصلی است که در خرید ملک بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که آپارتمان دارای پارکینگ باشد، حداقل متری 300 هزار تومان بیشتر از آپارتمان بدون پارکینگ قیمت دارد. 
متریال استفاده شده، دسترسی به مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی، شلوغ یا خلوت بودن کوچه و خیابانی که ملک در آن واقع شده و بسیاری از عوامل دیگر، در تعیین قیمت ملک تاثیر گذارند.
با بررسی های متراژ، کمترین بودجه برای خرید خانه در تهران، از حدود 300 میلیون تومان آغاز می شود. شما برای خرید یک آپارتمان 32 متری یک خوابه در خواجه نظام، بدون آسانسور، واقع در طبقه سوم و 17 سال ساخت، 300 میلیون تومان بودجه لازم دارید.
با همین مبلغ می توانید در خیابان نامجو و مجیدیه نیز به دنبال آپارتمان های 30 تا 40 متری بگردید. همچنین اگر به دنبال خرید آپارتمان هستید، می توانید با شماره 1491، واحد مشاوران تماس گرفته و مشاوره رایگان ملکی دریافت کنید. حتی می توانید در قسمت بالای همین صفحه، روی دکمه " مشاوره رایگان " کلیک کنید تا کارشناسان متراژ در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha