آخرین اخبار
کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

در حالی که کمتر از یک هفته به پایان فصل داغ اجاره نشینی باقی مانده، هنوز برخی از فایل های اجاره بدون متقاضی در مشاورین املاک مشاهده می شوند. مالکان با آگاهی از رکود بخش بازار اجاره در ۶ ماه دوم سال جاری آگهی های رهن

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

برنامه دولت برای ساخت آپارتمان های کوچک در تهران

در بسیاری از شهرهای جهان احداث سوئیت های کوچک برای خانوارهای تک نفره و کم بضاعت توسط دولت و شهرداری ها صورت می گیرد. در ایران اما با توجه به افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان های کم متراژ، میزان عرضه این واحدها بسیار محدود است

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

پیشنهاد کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن

در چند روز اخیر میزان انتشار آگهی های فروش و پیش فروش آپارتمان در تهران با شرایط ویژه و وام بانکی افزایش یافته و فروشندگان با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان به دنبال فروش واحدهای خود و کسب نقدینگی می باشند.

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

مزایای اجرای طرح مسکن اجاره ای در کشور

در برخی از کشورها به منظور حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه طرح مسکن اجاره ای توسط دولت انجام می شود. در این برنامه خانه ها با قیمت های مقرون به صرفه و حداقلی به اجاره نشین ها اعطا می شود

دلیل افزایش آگهی های پیش فروش آپارتمان در تهران

دلیل افزایش آگهی های پیش فروش آپارتمان در تهران

با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان و کاهش معاملات مسکن در پایتخت بازار پیش فروش واحدهای مسکونی در دست ساخت رونق گرفته و سازندگان با درج آگهی های پیش فروش با شرایط ویژه قصد معامله خانه های در حال ساخت خود دارند.

افزایش خرید و فروش خانه های قدیمی ساز در پایتخت

افزایش خرید و فروش خانه های قدیمی ساز در پایتخت

با کاهش نرخ خرید هر متر مربع آپارتمان در تهران برخی از متقاضیان به دنبال خرید خانه با قیمت منصفانه و شرایط ویژه می باشند. اما بیش از ۸۰ درصد فایل های ارائه شده در مشاورین املاک مربوط به واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ متراژ در شمال تهران می باشد

افزایش سقف تسهیلات مسکن برای خانواده ایثارگران

افزایش سقف تسهیلات مسکن برای خانواده ایثارگران

با گذشت شش ماه از سال جاری هنوز وضعیت سقف ارائه تسهیلات خرید مسکن و ساخت و ساز برای متقاضیان مشخص نشده و دولت نیز هدف اصلی خود را ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور اعلام نموده است.

آیا روند کاهش قیمت مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت

آیا روند کاهش قیمت مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت

در شهریور ماه بر خلاف ماه های گذشته نرخ خرید و فروش مسکن روند نزولی گرفت و میزان تورم ماهانه مسکن به منفی سه رسید. نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان و هم چنین افت چشم گیر قیمت ارز و طلا از مهمترین دلایل کاهش تعرفه خرید

حذف قیمت گذاری از سایت‌های فروش ملک

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
بازدیدها : ۵
حذف قیمت گذاری از سایت‌های فروش ملک

حذف قیمت گذاری از سایت‌های فروش ملک

در چند روز اخیر بازار قیمت گذاری دلخواه و سلیقه ای در سایت های آگهی اینترنتی افزایش یافت و افراد بدون هیچ گونه محدودیت و نظارت قادر به درج نرخ سلیقه ای برای فروش املاک خود شدند. این کار باعث شد تا بار دیگر التهاب و حباب قیمتی در بازار مسکن رشد یابد و دلالان و سوداگران با هدف کسب سود بیشتر نرخ های نجومی را به متقاضیان پیشنهاد دهند. افرادی هم که قصد فروش املاک خود را داشتند با مشاهده این آگهی ها از قیمت قبلی و منطقی خود صرف نظر نموده و با استناد به تعرفه گذاری در سایت هایی همچون دیوار و شیپور، حاضر به معامله خانه خود با قیمت منصفانه نشدند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، این نابسمانی باعث شد تا وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس نسبت به شرایط بازار مسکن انتقاد کنند و از نهادهای مربوط درخواست کنترل و نظارت بیشتر در بخش قیمت گذاری و درج آگهی را مطالبه کنند. سر انجام پلیس فتا طی نامه ای از سایت های اینترنتی فروش ملک درخواست کرد که قیمت آگهی های مربوط به خرید و فروش مسکن برداشته شود که این دستور سریعا اجرایی شد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که حذف قیمت گذاری از سایت های فروش ملک اقدام مناسب و موثری بود، گفت: تعرفه های پرتی که در حال حاضر برای واحدها معین می شود مبنای منطقی ندارد و مردم قادر به خرید نمی باشند. این اقدام باعث کاهش سوداگری و پیشگیری از دلال بازی در بازار مسکن خواهد شد.
مصطفی خسروی هم چنین خاطر نشان کرد: اقدام اخیر پلیس فتا در حذف قیمت ها  از سایت های فروش ملک نظیر دیوار و شیپور مناسب و به موقع بود. مدیران نیز باید برای درج کد رهگیری در اپلیکیشن ها دستورات لازم را ابلاغ کنند تا روند خرید و فروش ملک به صورت قانونی و صحیح انجام گیرد.
با اقدامات موثر وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن امیدواریم در سال جاری تولید مسکن رونق و قیمت تمام شده مسکن با کاهش 30 درصدی همراه شود تا مردم با خیال آسوده و بدون نگرانی قادر به خرید ملک مورد نظر خود باشند.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha