آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خرید آپارتمان با تسهیلات بدون نوبت بانک مسکن

تاریخ : 1397/11/14
بازدیدها : 81
خرید آپارتمان با تسهیلات بدون نوبت بانک مسکن

خرید آپارتمان با تسهیلات بدون نوبت بانک مسکن

در چند سال اخیر  اقشار متوسط جامعه و دهک های پایین با استفاده از تسهیلات بانکی بخشی از هزینه خرید آپارتمان را تامین و خانه مورد نظر خود را معامله می کردند. بانک مسکن نیز به منظور حمایت از مردم تسهیلات متنوعی را برای پاسخ به نیازهای متقاضیان و تسهیل خانه دار شدن مردم ارائه می داد.
به گزارش متراژ، بزرگ ترین پورتال خرید و فروش مسکن کشور، صندوق مسکن یکم، وام مسکن جوانان و اوراق حق تقدم از مهمترین طرح های بانک مسکن می باشد. اما در سال جاری با تورم اقتصادی و گرانی بیش از حد نرخ خرید آپارتمان میزان استفاده و اخذ این وام ها به پایین ترین حد خود رسید زیرا سقف این تسهیلات در کلان شهرها حتی 20 درصد از هزینه خرید یک واحد مسکونی را نیز پوشش نمی دهد. مجلس و دولت به منظور حمایت از مردم طرح افزایش سقف وام های مسکن در سال 98 را در دستور کار قرار دادند و احتمال افزایش این تسهیلات در سال آتی وجود دارد.
در میان انواع وام های مسکن، نوعی از تسهیلات خرید مسکن وجود دارد که انتخاب مناسبی برای دو گروه از متقاضیان خرید خانه می باشد، گروه اول که به دلیل قدرت خرید محدود امکان سپرده گذاری بلند مدت در بانک به منظور دریافت وام مسکن را ندارند و گروه دوم که به دلیل محدود بودن زمان قادر به انتظار و سپری شدن دوره لازم برای اخذ تسهیلات را ندارند.
تسهیلات خرید مسکن بدون نوبت بانک مسکن از محل خرید اوراق حق تقدم معروف به تسه پرداخت می شود. اما به دلیل این که نرخ این تسهیلات 17.5 درصد و از انواع وام های مسکن بالاتر است، شاید افراد کم بضاعت امکان استفاده از این وام را نداشته باشند. در بافت های فرسوده نیز تسهیلات ساخت و ساز با سود 16 درصد اعطا می شود و دوره بازگشت وام 15 ساله می باشد. به همین دلیل برخی از مردم اقدام به ساخت و ساز و خرید خانه در بافت های فرسوده می نمایند و با اقساط بلند مدت 15 ساله، دغدغه ای برای پرداخت بدهی خود ندارند .
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha